Столичните училища сами ще решават дали да учат на 17 септември

Училищата в София тази година сами ще решават дали децата ще учат на празника на столицата на 17 септември. В сряда кметът Васил Терзиев е изпратил писмо до директорите на столичните училища, с което ги приканва да се включат в отбелязването на празника на София. "На 17 септември отбелязваме Денят на София и вярвам, че този празник, непосредствено след началото на учебната година, трябва да бъде специален за директорите, учителите и учениците, но по начин, който не носи допълнително напрежение за екипите Ви и за родителите", посочва Терзиев в писмото си.
Прочети цялата публикация



Защо Радев брани руския патриарх? Архим. Никанор пред ДВ:
Заради войната: икономиката на Русия е на ръба
Лияна Панделиева: Поколение без инстинкт за самосъхранение - родителите са първите виновни
Конфликти в задънени улици
Огнян Минчев: През Третото българско царство българската войска е гарант за стабилността на държавата
Тайван призова Китай да признае истината за Тиенанмън. САЩ: Никаква цензура не може да заличи миналото
След инцидента с дете в Русе: Общински съветник ще продложи пълна забрана на тротинетките
Насилие, агресия, травми: как войната променя украински деца
Лятна футболна треска: ЦСКА 1948 се мести в Словения, кадрово пренареждане в Септември (София)
Лятна треска в Банско: Славия и Локомотив София влизат в решителна фаза на подготовката
Правителството на Радев подготвя нов механизъм за минималната заплата
Ким и Луис официално заедно
Нови „умни“ камери се монтират по Околовръстния път на София
Съдът в Благоевград остави в ареста О. Димитров, обвиняем за домови кражби
Историческо постижение: Учен от INSAITспечели първия за страната ERC грант в инженерните и природните науки
Туристите превзеха Слънчев бряг, плажът се напълни
Димитров: Започвам да надграждам и вдигам очакванията си
Григор тръгна с победа в Майорка след успех срещу австралиец