Протестиращи и полиция влязоха в жесток сблъсък при протест срещу правителството на Перу ВИДЕО
Около 500 души участваха снощи в демонстрация срещу правителствените политики в Лима, която прерасна в жестоки сблъсъци с полицията, предаде АФП, цитирана от БТА.
Организиран от младежкия колектив „Поколение Z“, митингът доведе до сблъсъци с полицията, когато протестиращите се опитаха да се приближат до сградата на правителството и на парламента.
Полицията използва сълзотворен газ, за да разпръсне групи протестиращи, които отговориха с камъни и тояги.
В социалните мрежи се разпространиха изображения на ранени. Полицията обяви, че трима нейни служители са пострадали.
Този протест е част от засилващите се социални вълнения в Перу, като протестиращите осъждат корупцията и пенсионната реформа, одобрена от парламента.
В последния етап от мандата си, който ще приключи на 28 юли следващата година, президентът Дина Болуарте отбелязва силна рекордна непопулярност, главно поради засилването на организираната престъпност.
Тази седмица законодателният орган одобри закон, изискващ младите хора над 18 години да се присъединят към частен пенсионен фонд, въпреки несигурните условия на труд, с които се сблъскват мнозина в страната.
Прочети цялата публикация



Унгария след Орбан! Какво да очакваме от новото правителство в Будапеща?
Крал Чарлз III открива новата сесия на британския парламент, на фона на политическата криза след местните избори
След боя между Чуамени и Валверде: Свикаха спешна среща в Реал Мадрид
Полицията използва сълзотворен газ по време на демонстрация за Първи май в Париж ВИДЕО
Британски гражданин, роден в Сомалия, нападна с нож минувачи в населен с евреи район на Лондон ВИДЕО
Защо руският пропагандист Владимир Соловьов нападна Джорджа Мелони?
Драмата на Даунинг стрийт: големият проблем на Стармър
Как китайските сателити помагат на Иран във войната със САЩ
Пропадането продължава: Григор Димитров отпадна от квалификациите на Ролан Гарос
Как Украйна удря Русия дълбоко в тила
Kia България отбеляза старта на поредно силно сътрудничество с отбора на ASM България (Видео)
Жалба в последния момент спря поръчката за проектирането на Националната детска болница
По вариант 8 пишат зрелостниците на матурата по български език и литература
International Fashion Connection Group разширява международното си присъствие в партньорство с Muza Fashion Fair
Тайланд затегна визовия режим за туристи
Петролът поевтиня след изявление на Тръмп за войната с Иран
Божанов: "Прогресивна България" дойде със заявка за връщане на парламентаризма, а прави обратното
Гръцки бизнесмен и дипломат: Показаха ми моя визитка, на която пише "Очистете го"
Търговци скочиха в защита на цените: Не са високи! Мерките за свалянето са непопулярни
Дронове атакуваха промишлени зони в Русия