Meta възнамерява да продава електроенергия – Amazon, Google и Microsoft вече правят същото

Meta планира да навлезе на пазара на електроенергия на едро, за да управлява по-ефективно огромните нужди от електроенергия на своите центрове за данни, съобщава Bloomberg. Според изданието Atem Energy, дъщерно дружество на Meta е подало заявление до Федералната комисия за енергийно регулиране на САЩ (FERC) за разрешение „да продава енергия, капацитет и определени допълнителни услуги“. […]
Прочети цялата публикация



Зад огромните печалби на IT гигантите се крият тревожни показатели за паричните потоци
Путин ликвидира гражданите. И сам ще плати цената.
Изоставен даже и от Армения, Путин губи империята си
От "Епична ярост" до енергийна нестабилност: зов за пробуждане, който Европа не може да игнорира
Заради Путин и Тръмп: край на хегемонията на САЩ и Русия
Жестоки критики към Кристиано Роналдо
Актриса с български корени е новата звезда в Холивуд
Доналд Тръмп отново гледа към Украйна! Европейските съюзници на Зеленски са силно обезпокоени
Макрон към Тръмп: Не САЩ решават какво е правото на европейците или на французите
След новия курс на София към Киев: Москва доволна, но скептична. В Брюксел изненадани и притеснени
Българка: Къде е евтинията в Гърция?! И забележете каква е сметката - един хвърчащ лист
Бешикташ в надпревара за подписа на Александър Нюбел
Вулканът Етна на о. Сицилия отново изригва
„Невидимата доктрина“, Джордж Монбио, Питър Хъчисън
Катастрофа затруднява движението на пътя Ямбол – Зимница
Качествените обувки – инвестиция в комфорт, здраве и увереност
Рой Кийн съсипа Англия: Сякаш гледаме Шотландия
Трябва ли да се боим от спукване на AI балона?
Адските жеги във Франция: Над 1000 жертви на горещините само за броени дни