Кристиан Ериксен: Легендите на Ман Юнайтед затрудняват повече играчите с критиките си

Бившият футболист на Манчестър Юнайтед Кристиан Ериксен смята, че публичната критика от легенди на клуба като Гари Невил и Рой Кийн не помага на играчите на „червените дяволи“.
Тимът на Рубен Аморим започна сезона в Премиър лийг доста трудно, а датчанинът призова за по-реалистични очаквания от страна на анализаторите и бившите футболисти на Юнайтед.
Легенди на Юнайтед като Невил и Кийн често не спестяват критиката си като телевизионни коментатори. Отборът на Аморим в момента заема 11-тото място в класирането и бе елиминиран от турнира Карабао Къп от втородивизионния Гримзби.
„Виждате колко голям е клубът и колко хора искат да бъдат ангажирани с него, дори и чрез медиите,“ каза Ериксен пред ESPN. „Когато се говори за Юнайтед, негативните мнения и чувства към клуба затрудняват играчите, защото феновете следват своите герои по телевизията.“
Ериксен, който спечели ФА Къп и Купата на Лигата по време на престоя си в Манчестър, смята, че вътрешните турнири не се оценяват достатъчно в клуба в сравнение с други отбори.
„Вероятно зависи кого питате. Ако попитате фен, той иска клубът да печели титлата всяка година през следващите 20 години, както беше преди. В съвременния футбол това почти е невъзможно с толкова много силни отбори. Трудно е,“ добави той.
„Разбира се, всички искат Юнайтед да бъде стабилен топ клуб, но дори и това, че спечелихме ФА Къп и Карабао Къп в последните два сезона, е нещо, с което почти друг клуб би се гордял. Но заради размера, имиджа и очакванията към Юнайтед, тези трофеи сякаш не са достатъчни. Надявам се това да се промени. Дори Карабао Къп да е незначителен турнир, за нас тогава беше голямо постижение.“
След победата над Челси, тимът на Аморим ще се опита да постигне втора поредна победа тази събота, когато Юнайтед гостува на Брентфорд в мач от 6-тия кръг на Премиър Лийг.
Прочети цялата публикация



Съндърланд и Ман Юнайтед не си вкараха (ВИДЕО)
Лудогорец направи шпалир и би Левски на "Герена", Станич наказа "сините"
Треньорът на Арсенал: Поставям критиците там, където им е мястото
Барселона хвърли око на младата звезда на Борнемут – Ели Крупи
Политик от ХДС/ХСС призова германското правителство да започне реформи
Треньорът на Милан: Можем да бъдем доволни от точката
Напречната греда спря Челси от изравнителното попадение срещу Ман Юнайтед (видео)
Киву пренаписа сезона на Интер, а беше пред уволнение след само петия кръг
Лийдс и Илия Груев надвиха десет от Манчестър Юнайтед
Бруно Фернандеш разкри какво очаква да направи Ман Юнайтед, за да го задържи
Бургас посрещна Честната ръка на Свети Георги, тя е в храм „Св.Св. Кирил и Методий“ (СНИМКИ и ВИДЕО)
Нобеловата лауреатка Наргес Мохамади преместена в болница в Техеран
Цитат на деня: Свирят гуми на завоите
Разбира ли Радев, че Израел е като Украйна по количествени параметри спрямо врага, който иска да го унищожи?
Катарски танкер с втечнен газ и товарен кораб под панамски флаг преминаха успешно през Ормузкия проток
Прекратиха мач с българско участие в Нидерландия заради фенове, Аякс с нов провал
Кузманов се класира за втория кръг на квалификациите в Загреб
Георги Миланов и Динамо Букурещ с много важна победа по пътя към Европа
Рома обърна Парма с два късни гола и запази шансове за топ 4
Срещите на Тръмп и Си ще са две - тази седмица в Пекин и ответна в САЩ