Барселона в беда: Двойна контузия удря плановете на Флик преди сблъсъка с Реал Сосиедад

Лоши вести разтърсиха лагера на Барселона само дни преди ключовия двубой срещу Реал Сосиедад в Ла Лига. Каталунският гранд се изправя пред сериозни кадрови проблеми, след като двама основни футболисти се оказаха извън строя заради травми.
Докато феновете на „блаугранас“ се радваха на завръщането на младата звезда Ламин Ямал, който поднови тренировки след контузия, треньорът Ханзи Флик получи неприятна изненада. Крилото Рафиня и вратарят Жоан Гарсия са новите попълнения в лазарета на тима.
Рафиня, който се отличи с динамична игра при победата с 3:1 над Овиедо, е получил разтежение на подколянното сухожилие. Медицинският щаб на Барса потвърди, че бразилецът ще пропусне всички мачове до края на паузата за националните отбори, която приключва в средата на октомври.
Още по-неприятна е ситуацията с Жоан Гарсия. Според информация на испанското издание „Jijantes“, младият страж е получил травма по време на петъчната тренировка. Макар подробности за характера на контузията да не са разкрити, очакванията са, че и той ще отсъства поне до възобновяването на клубните битки след международната пауза.
Тези неочаквани проблеми идват в изключително деликатен момент за Барселона, която се стреми да навакса изоставането си в шампионата.
Прочети цялата публикация




Барселона ще се връща на върха в каталунско дерби
Приключи паниката в Реал Мадрид около Килиан Мбапе
Ханзи Флик сравни млад талант на Барса с Филип Лам
Директор на Барселона: С това отношение можем да мечтаем за велики неща
Треньорът на Реал Мадрид: Отборът е преди всеки
Жоан Лапорта каза за Меси, Ямал, бъдещето на Барселона и отговори на Шави: Направих това, което трябваше!
Спортът по ТВ в събота (7 март)
Треньорът на Реал Мадрид коментира случващото се с Мбапе и Белингам
Алваро Арбелоа с коментар за случващото се с Мбапе и Белингам
Мунир Ел Хадади: „16 часа напрежение и страх – как напуснах Иран под бомбардировки“
Симеоне за смяната на вратаря на Тотнъм в 17-ата минута: Не съм виждал такова нещо
Олимпиакос вилнее в Париж и без Александър Везенков
България разполага с 292 укрития за извънредни ситуации: В Пиринско бомбоубежищата са три
Христо Янев заведе ЦСКА на театър, "червените" гледаха "И верният отговор е"
CNN: Американската армия е изразходвала $5,6 млрд. само за първите два дни от войната срещу Иран
Детското здраве чрез спорт: Околийски и Бербатов обсъдиха превенция, физическа активност и здравословни навици
Новият таран на Левски: Станах шампион на Румъния с Кристиан Димитров, дошъл съм за големи неща
СНИМКИ: Най-добрите кадри от Нюкасъл – Барселона
Атлетико Мадрид разгроми Тотнъм в голов спектакъл
Община Благоевград организира първите Годишни бизнес награди