Славия ще опита да се отлепи от дъното при гостуването си на Спартак Варна

Неделният футболен ден в Първа лига стартира с мача между Спартак Варна и Славия. Срещата на стадион „Спартак“ в морската столица е с начален час 15:00, а главен съдия ще бъде Георги Кабаков, подпомаган от Мариян Гребенчарски на ВАР.
Домакините влизат в двубоя в приповдигнато настроение след две поредни победи – убедителното 3:0 срещу Арда и успеха с 2:1 като гост на Монтана. Тези резултати изкачиха „соколите“ на девето място във временното класиране с актив от 10 точки. При нов триумф варненци могат да се доближат до местата в Топ 6.
Славия се намира в доста по-трудна ситуация. Тимът на Златомир Загорчич има само една победа от началото на сезона – срещу Арда – и с актив от 6 точки заема последното 16-о място. „Белите“ са и сред отборите с най-колеблива защита, след като вече са допуснали 16 попадения. В последния кръг столичани завършиха 0:0 с Берое, но напрежението между фенове и ръководство продължава да се усеща около отбора.
Историята също не е на страната на Спартак. Варненци не са печелили срещу Славия в елита вече 16 години, а през миналия сезон „белите“ постигнаха две победи с идентичен резултат 3:1.
Билетите за двубоя са с цена 15 лева и 30 лева за ВИП сектора. Ученици до 18 години влизат безплатно, а пенсионери - 5 лева. Пропуските ще се продават на касите на стадиона.
Прочети цялата публикация




Късен успех за Ботев Пловдив в София срещу Славия
Славия приема Ботев Пловдив в единствения мач от кръга днес
ЦСКА 1948 ще опита да се завърне на победния път във Варна
Локо София и Славия не успяха да се победят
Добруджа и Берое в ожесточена битка за оцеляване – кой ще излезе победител?
Ще успее ли Черно море ще запише първи пролетен успех в гостуването на Септември София?
Юлиян Петков: Изиграхме страхотен мач, нещата се напасват
Дейвид Малембана удвои преднината на Славия срещу Спартак Варна (видео)
Спортът по ТВ във вторник (3 март)
Спартак стигна до точка при гостуването си на Локомотив (Пловдив)
The Times: Без избори в Украйна през 2026 г.
Тръмп бесен на Великобритания: "Страхливци! Закъсняхте с реакцията"
САЩ временно разрешиха продажбата на ирански петрол
Пентагонът отказа коментар на съобщенията за атака срещу американско-британската база на атола Диего Гарсия
Септември търси спасение срещу Арда
Ескалация в Близкия изток: Иран изстреля ракети към Израел и заплаши ОАЕ (ОБЗОР)
Какво да очакваме от битката Септември - Арда?