Български щангисти от Русе откриват родното участие на световното първенство в Норвегия

Двама талантливи представители на русенската школа ще изведат България на световната сцена по вдигане на тежести, която тази година се провежда във Фьорде, Норвегия. Дениз Данев и Ангел Русев са първите наши състезатели, които ще премерят сили с елита на планетата в престижния шампионат за мъже и жени.
Още на 3 октомври, петъчният ден ще бъде белязан от изявите на двамата български щангисти. Дениз Данев ще се включи в битката в група Б, като неговото участие започва в 13:00 часа българско време. По-късно вечерта, в 20:30 часа, Ангел Русев ще излезе на подиума в група А, където ще се изправи срещу най-силните съперници в категорията.
Тази година световното първенство във Фьорде ще остане в историята с въвеждането на нови теглови категории. Именно в най-леката – до 60 килограма, ще се състезават нашите русенски надежди.
Прочети цялата публикация




Завоювахме пет медала на Световното първенство по карате в Румъния
Търсят футболисти за ролите на Марадона, Кампос, Матеус във филма „Стоичков – Имало едно време в България“
Не се ли "крият" в Пиринско?! Търсят се Марадона, Кампос, Матеус и още футболисти за филма „Стоичков – Имало едно време в България“
Търсят се Марадона, Кампос, Матеус и още футболисти за филма „Стоичков – Имало едно време в България“
Търсят се Марадона, Кампос, Матеус и още футболисти за филма „Стоичков – Имало едно време в България“
Ерлинг Холанд заведе любимата си на почивка и модно шоу в Сицилия (СНИМКИ+ВИДЕО)
Ерлинг Холанд разбуни социалните мрежи с ексцентричен сувенир от Световното
Норвегия би Бразилия и е на 1/4-финал на Мондиала
Карло Анчелоти: Бразилия загуби мача с Норвегия на почивката за вода
Неймар: Свърши времето ми с националния отбор на Бразилия
Осъдиха прокуратурата да плати над 150 000 лева за увреден автомобил, съхраняван като веществено доказателство
Храната се оказа най-големият разход на туристите в Турция