София стана съорганизатор на Timișoara Cities Summit: градовете в центъра на европейската интеграция

"Истинската Европа се изгражда в нашите градове - там, където хората отглеждат децата си, градят бизнеса си, търсят образование и култура", заяви кметът Васил Терзиев. В началото на тази седмица кметът на София Васил Терзиев, заедно с кмета на Тимишоара Доминик Фриц, бе съорганизатор на Timișoara Cities Summit on EU Enlargement Agenda - форум, който събра кметове и градски лидери от цяла Европа, за да обсъдят бъдещето на разширяването на Европейския съюз. Като комисар по разширяването и член на Изпълнителния съвет на мрежата Eurocities, кметът Терзиев постави в центъра на дискусиите ролята на градовете във формирането на европейските политики. По думите му, Европа не се изгражда само чрез работата на институциите, а най-вече чрез работата за градовете - там, където хората отглеждат децата си, градят бизнеса си, търсят образование и култура. „Големите градове са бастиони на демокрацията - управление, което е трудно и скъпо, но е най-смислената инвестиция в бъдещето на нашите общества. Затова процесът на присъединяване към Европейския съюз не бива да се свежда само до технически критерии, а трябва да се разбира като поемане на отговорност към общите ни ценности - свобода, справедливост и солидарност.", сподели още кметът
Прочети цялата публикация



Александър Пулев: България вече не е периферия и ще бъде в центъра на всички европейски политики
Георги Даскалов: НРБ
Космосът – единственото място, където България и Северна Македония могат да се разберат
Европарламентът запази ключовия за София текст в доклада за напредъка на Скопие
Русия и АСЕАН – "Без глупаци"
Разширяването на ЕС забрави самите европейци
Северна Македония: София е много конкретна в исканията си за национални отстъпки
Президентът Йотова: Приоритетите на Европа не трябва да бъдат за сметка на кохезионната политика
Сменят името на парка „Заимов“
Трима карат проби в дубъла на ЦСКА
Демерджиев: Показанията на Невзоров разкриват механизма, по който длъжностни лица са си затваряли очите
Млада майка на две деца от Враца почина след свръхдоза с фентанил
Млада майка на две деца от Враца почина след свръхдоза с фентанил
Политическа криза във Великобритания: Какво следва след оставката на премиера Киър Стармър
Лавров: САЩ вече не са посредник, Европа откровено залага на терористичните методи на Зеленски
Трагедия! Състезателка на ЦСКА сложи край на живота си
Правителство замразява минималната заплата до края на 2028 г.?
Шофьорът, забил се в автобус на "Челопешко шосе“, се яви в съда, оставиха го в ареста (снимки)