Седем убити при атака срещу строго охраняван затвор в Сомалия

Най-малко седем души бяха убити, след като бойци на терористичната групировка „Аш Шабаб“ атакуваха строго охраняван затвор в сомалийската столица Могадишу днес, потвърдиха представители на силите за сигурност, цитирани от ДПА и БТА.
Трима въоръжени мъже все още са на свобода в затвора „Годка Джилаков“, който се намира в непосредствена близост до президентския дворец в квартал Бондхере в Могадишу.
Четирима от нападателите са били убити при престрелка с охраната на затвора, заяви високопоставеният служител на силите за сигурност Абдихамид Дхангад.
Той добави, че един затворник и двама служители на охраната също са били убити.
Според полицейския служител Мохамед Дахир, атаката е започнала със самоубийствен атентат с кола бомба, след което въоръжени мъже са нахлули в затвора.
Затворът, който се използва за разпити на заподозрени екстремисти, се състои от множество подземни помещения, каза Дхангад.
„Аш Шабаб“ е военна групировка, която се бори за създаването на ислямистка държава в Сомалия. Тя пое отговорност за нападението чрез изявление по радиостанцията си „Андалус“.
Прочети цялата публикация




Ударите на САЩ по Венецуела ще насърчат териториалните претенции на Китай, но атака срещу Тайван е малко вероятна
Двама убити при руска атака в Киев и региона
Светът и Турция през 2026 година
Хакери атакуваха сайта със списък на жертвите на терористичната атака в Хорли
Украйна е атакувала резиденция на Владимир Путин? Какво трябва да знаем за руските обвинения
Заради убийства на християни: Тръмп удари ИД в Нигерия
Американски военен удар! Четирима загинали след нова атака срещу лодка в Тихия океан
Разрастващото се протестно движение изправя иранските управници пред криза на легитимността
НАТО под безпрецедентен натиск: ще се разпадне ли алиансът заради Гренландия
8 януари 1961: Французите гласуват за свободата на Алжир
Тръмп за Иран: Само да са посмели да ударят наши бази - отговорът ни ще бъде невиждан!
Орландо Меджик - Ню Орлиънс Пеликанс 128:118 /репортаж/
Симитли посрещна делегация от Монголия заедно с председателя на Групата за приятелство България – Монголия в 51-вото Народно събрание Росица Кирова
Свиреп студ сковава цяла България в понеделник, градусите падат до...
Българин занесе 3 бидона монети в банката, за да ги размени в евро
Трагедия в Англия: фен на почина по време на мач от ФА Къп
Панатинайкос - Пансерайкос 3:0 /репортаж/
Наполи спря Интер и остави битката за титлата отворена, Скот Мактоминей блеси за гостите
Мандатната въртележка се завърта: Всички чакат избори през март, ще връщат празна папка
Лидерът на "Възраждане": Най-вероятно Гюров ще е следващият служебен премиер