Джордж Ръсел триумфира в Сингапур

Джордж Ръсел демонстрира безупречно майсторство и завоюва победата на осветената писта „Марина Бей“ в Сингапур - 18-и кръг от шампионата на Формула 1.
Британският ас от екипа на Мерцедес се възползва максимално от старта си от полпозишън и не изпусна лидерството до самия финал, въпреки краткото напрежение по време на първите боксови спирания. Ръсел, който вече има четири победи в кариерата си, пресече финалната линия с време 1:40:22.367 часа, добавяйки втората си победа за сезона след успеха в Канада.
Макс Ферстапен от Ред Бул остана втори, изоставайки с 5.430 секунди, след като удържа ожесточената атака на Ландо Норис в последните обиколки. Норис, който се състезава за Макларън, завърши трети, само на 6.066 секунди зад победителя, а неговият съотборник Оскар Пиастри финишира четвърти.
След Пиастри, челната шестица допълниха Кими Антонели, Шарл Льо Клер, както и бившите световни шампиони Люис Хамилтън и Фернандо Алонсо.
Въпреки че Пиастри остана извън подиума заради забавяне в бокса, той продължава да води в генералното класиране при пилотите с 22 точки преднина пред Норис (314 точки), докато Ферстапен е трети с 273 пункта.
Състезанието в Сингапур се оказа решаващо за Макларън, които се нуждаеха от едва 13 точки, за да си осигурят втора поредна титла при конструкторите. След днешния успех британският тим вече разполага с 650 точки, затвърждавайки позицията си на върха в отборното класиране.
Прочети цялата публикация




По следите на Менделсон
Ръсел се закани на Верстапен преди началото на сезона във Ф1
Джонатан Рауч за САЩ при Тръмп: Да, това е фашизъм
Льоклер и Ferrari бяха най-бързи в сутрешните часове в Барселона
Мерцедес демонстрира пълно превъзходство в четвъртия ден от тестовете на Формула 1 в Барселона
Кими Антонели блести за Мерцедес в третия ден на тестовете в Барселона
Ред Бул доминира в първия ден на предсезонните тестове в Барселона: Исак Хаджар с най-добро време
Мерцедес разкри първи кадри на новия си болид и обяви мащабно партньорство с Microsoft
Мерцедес разкри новите състезателни екипи на пилотите за предстоящия сезон във Формула 1
Тимъти Шаламе триумфира в една от най-оспорваните категории на наградите „Златен глобус“
Футболната асоциация повдигна обвинения срещу Челси и Уест Хем
На фронта са убити 55 хил. украински военни, твърди Зеленски
Актьорът Бойко Кръстанов стана баща за първи път
Протест в Минесота: Искаме да станем канадска провинция
Нанопластмасите сериозно увреждат бъбреците
Русия вече „не е обвързана“ с договора Нов СТАРТ със САЩ
Врялата вода върху замръзналото автомобилно стъкло е табу – има ефикасен и безопасен начин
Александър Зверев също пропуска турнира в Ротердам
Зеленски обяви украинските жертви във войната с Русия