Владислав Панев: За мафията и боклука

"За нас боклукът е злато", казвали представители на Камората по време на кризата с боклука в Неапол преди десетилетия. Оборотите само от тази дейност достигали над милиард евро. Като отпадъците от домакинствата били само една част и по-скоро за камуфлаж. Основната била внос на токсични отпадъци от северна Италия и заравянето им в депата около Неапол. Това предизвикало скок в заболяванията от рак. Районът станал известен като триъгълника на смъртта.
Това припомня във "Фейсбук" Владислав Панев.
България също я има в тази история. През 2019 г. пръв разкрих как камиони с италиански отпадъци изсипват боклуци на площадката на Брикел в Гълъбово, контролирана от Христо Ковачки. Естествено с цел да бъдат изгаряни и да тровят не неаполитанците, където по това време контролът вече е затегнат. А местните хора. Това е само една от далаверите на компаниите, свързвани с Ковачки. Но може би най-опасната за човешкото здраве. След изобличенията ми заведе дело за клевета срещу мен, което наскоро загуби окончателно.
Сега темата е отново мафията и отново боклук. Само, че в София. Тече изнудване с мафиотски черти да плащаме много повече за извозването му. Схемата включва палеж на камиони на конкуренцията (заверено дело за това няма), чупене на кофи, разнасяне на отпадъци до кризисните райони. Като в Октопод. Ако се поддадем на този рекет, резултатът ще бъде всеки собственик на имот в София да плаща стотици левове повече такса смет. И най-лошото е, че мнозинството в СОС, водено от ГЕРБ и с главен ПР Карлос Контрера са видимо доволни от това развитие. И с кеф се надяват кмета и администрацията да клекнат. Дали заради криворазбрана политика, дали заради комисиони. Политическо противоборство трябва да има. Но неговата цел не може да бъде разрушителна. Затова е казано, че в Ада няма пазачи на казана с българите.
Прочети цялата публикация



Панев: Реалният бюджетен дефицит за 2025 г. може да достига 5%
Владислав Панев е осъдил и на втора инстанция "Пик"
Антирекорд на дефицита по текущата сметка: достигна 1,61 млрд. евро през март
Ще отнемат ли разрешителното на ТЕЦ „Марица изток“ 2? Експерт дава категоричен отговор
Владислав Панев: Бюджет’2026 ще бъде голямо предизвикателство
Владислав Панев: Комитет по цените няма да реши инфлацията, а може да я задълбочи
Владислав Панев: Парите изтичат от България, а сметката ще платят данъкоплатците
Владислав Панев за мерките срещу поскъпването: Още чиновници в администрацията - това ли ще е големият ефект?
Владислав Панев: Инфлацията се дължи на изливането на милиарди от държавата в икономиката
Владислав Панев: Продажбите на електромобили в ЕС скочиха през март с 40%
Русия атакува масирано Украйна с дронове и ракети. Четирима убити в Днепър, има затрупани под руините в Киев
Светослав Дяков с интерес към стадиона в кв. „Завода“, Община Кочериново стартира концесионна процедура
Мексико Сити отново ще бъде в центъра на световния футбол
Десет от Австрия надвиха минимално Тунис в контрола
Канзас Сити излиза на световната футболна сцена с Мондиал 2026
Турция разгроми с лекота Северна Македония