Аржентински талант на Рома може да облече екипа на Италия

Бъдещето на Матияс Суле на международната сцена може да поеме в неочаквана посока. Агентът на футболиста, Мартин Гуастадисеньо, разкри, че младият аржентинец с италиански корени е близо до това да приеме предложението на селекционера Лучано Спалети да играе за Италия, пише “La Gazzetta dello sport”.
“Матияс работи много, за да заслужи място в национален отбор. Той е единственият от младите аржентински таланти, който не е получил нито една минута с първия състав,“ заяви агентът му пред “LaRoma24.it”.
“В момента се утвърждава като лидер в силен клуб като Рома и заслужава шанс. Знаем, че Аржентина разполага с много играчи на неговата позиция, но с постоянството, което показва, той напълно е заслужил повиквателна.“
Суле, който притежава и италианско гражданство, все още не е дебютирал за мъжкия национален отбор на Аржентина. Това му дава право – съгласно правилата на ФИФА – да смени националната си принадлежност и да избере да представлява Италия.
„Суле е итало-аржентинец и ако ситуацията с Аржентина не се промени, той има напълно законна възможност да бъде повикан от Италия,“ допълни Гуастадисеньо.
Според самия футболист, Спалети вече е проявявал интерес към него преди Европейското първенство през 2024 г.
“Спалети ме искаше за Евро 2024, но тогава моят приоритет беше Аржентина,“ призна Суле по-рано през годината.
Сега обаче ситуацията може да се промени. Конкуренцията в аржентинския национален отбор остава изключително силна, докато в Италия Суле може да се превърне в ценен атакуващ актив за новия селекционер Дженаро Гатузо, който се стреми да изгради отбор с повече креативност в предни позиции преди следващото Световно първенство.
Прочети цялата публикация



Байерн Мюнхен си осигури подписа на млад еквадорски талант
Рома се прицелва в звездата на Ливърпул - Федерико Киеза
Барселона с интерес към норвежкия талант Антонио Нуса
Интер насочи поглед към младата звезда на Хайдук Сплит
Коул Палмър се завръща: Челси получава ценен коз преди дербито с Арсенал
Валентин Йотов – бивш юноша на Байерн Мюнхен, подписва тригодишен договор със Славия
Лоренцо Инсиние на прага на завръщане в европейския футбол
Арсенал влиза в битката за турския талант Кенан Йълдъз – среща с агента му разпалва трансферните слухове
Тръмп: Искам Киев да приеме мирното споразумение до четвъртък! Путин: Планът на САЩ може да стане основа за мир в Украйнa
Макс Верстапен вече преговарял с Mercedes?
Безплатна винетка: Кой може да се възползва?
Разкриха нарколаборатория в Бургас
Два украински дрона неутрализирани край България: ВМС предупреждават за растящ риск в Черно море
Руски военнотранспортен самолет се разби. Седем души са били на борда
Мъж е в болница, пострадал тежко при ремонт на лифт в Боровец
Георг Георгиев: България е първата в ЕС със стратегически диалог със САЩ при Тръмп
Кой уби Пазолини? Днес честват 50 години от смъртта му с писма и музика