Китай: Тайванският президент се продава пред чужденци

Тайванският президент Лай Чинг-те се "продава" пред чужденци, за да се опита да спечели благоволението им, но схемите му са обречени на провал. Така китайското правителство коментира думите на Лай Чинг-те, че американският президент Доналд Тръмп трябва да получи Нобеловата награда за мир, ако успее да убеди китайския лидер Си Дзинпин да се откаже от употребата на сила срещу Тайван, предаде "Ройтерс".
Според китайската служба по тайванските въпроси Лай "бълва глупости", като така показвал истинската си същност на създател на кризи и разрушител на мира, като в изявлението се добавя и че откакто тайванският президент встъпил в длъжност миналата година, "неистово разпространява сепаратистки заблуди".
"Той се е занимавал с безпринципно външно угодничество и бездънна продажба на Тайван, като прахосва плътта и кръвта на народа, продава се и свързва съдбата си с чуждестранни сили", категорични са от китайската служба по тайванските въпроси.
В китайското изявление се подчертава още, че усилията за постигане на независимост чрез разчитане на чуждестранни сили са обречени на провал: "Лай Чинг-те и силите за "независимост на Тайван" са просто мравки, които разтърсват дърво: в крайна сметка ще бъдат изметени в кошчето на историята".
Изявлението идва и само два дни преди Лай да произнесе ключовата си реч за националния празник в петък, 10 октомври.
Прочети цялата публикация



Табела "Продава се" пред офиса на ФИФА в Цюрих
Кой ще оглави ООН? Първи таен вот в Ню Йорк
САЩ: Турция все още не може да получи изтребителите F-35
Страните от Персийския залив искат от Китай, не от САЩ, да упражни натиск върху Иран
Тръмп с мащабни ходове в съда, разузнаването и Сената
САЩ започнаха нова серия от въздушни удари срещу Иран
Уважение към единия - раздразнение от другия?
Сенатът на САЩ придвижи нови санкции срещу Русия и Иран
Президентът на Казахстан направи безпрецедентен коментар в присъствието на Путин: експерт смята, че това е послание от Китай за спиране на войната
Гонзо обяви новия шеф на съдиите и защо Лудогорец няма да плаща компенсация
Фернандо Алонсо с категоричен отговор за бъдещето си в Астън Мартин
Реал Мадрид подкрепи УЕФА в битката с идеите на Инфантино
НА ЖИВО: Лудогорец - Ботев Враца, съставите
Инцидент: арка се срути върху съдиите преди мач в Бразилия (ВИДЕО)
Огненият ад в Гърция: Два противопожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина
Копривленски се завърна с убедителна победа пред родна публика
Мощна магнитна буря е обхванала Земята: какво е нивото на опасност сега?