Новак Джокович пак не стигне до финал, спря го световният №204

Четирикратният шампион Новак Джокович отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Шанхай (Китай) с награден фонд 9.193 милиона долара. Поставеният под номер 4 в схемата сърбин отстъпи на световния №204 Валентин Вашеро (Монако) с 3:6, 4:6 за 1:40 час.
С успеха си Вашеро се превърна в най-ниско класирания в ранглистата на АТП финалист в историята на турнирите "Мастърс 1000" от 1990 година насам.
Както във всеки мач в Шанхай, Джокович отново имаше физическите трудности и на два пъти получаваше помощ от физиотерапевта заради проблеми в долната част на гърба в първия сет.
Вашеро спечели 78 процента от точките си на първи сервис по пътя към най-голямата победа в кариерата си. След като пристигна в Шанхай като резерва за квалификациите, 26-годишният тенисист ще се изправи в неделя срещу братовчед си Артюр Риндернех (Франция) или Даниил Медведев (Русия) за трофея.
Представителят на Монако си осигури дебют в топ 100 на световната ранглиста, побеждавайки Холгер Руне на четвъртфиналите. Той е едва шестият играч през този век, достигнал до първия си финал в АТП Тура на турнир от "Мастърс" 1000, и първият след Алехандро Давидович Фокина (Испания) в Монте Карло през 2022 година.
Прочети цялата публикация



Новак Джокович разкри амбициозни планове
Джокович обяви голяма новина за бъдещето си
Венци Стефанов: Ще е добре за футбола в България
Джокович и шампионът Дрейпър сътвориха обрати за успешен старт на Индиън Уелс
Джокович и Asics поемат по различни пътища: Край на едно емблематично партньорство
В Турция се страхуват от разрастване на войната в Иран
Григор Димитров се изправя срещу Карлос Алкарас на централния корт в Индиън Уелс
Джокович обяви кога точно ще спре с тениса
Финансово и икономическо напрежение! Държавите от Персийския залив преразглеждат инвестициите си в чужбина
Изборите на 19 април може да объркат плановете на всички
Путин разговаря за втори път с иранския президент за последните 4 дни
Ново видео показва удар на американска "Томахоук" до иранското девическо училище
МВнР: В държавите в зоната на конфликт в Близкия изток няма да има секции за изборите
Компенсации, резерви, цени: какво се разбра след изслушването за горивата в парламента
Иран: Над 1200 души са загинали при ударите на САЩ и Израел от 28 февруари насам
Анастасов към министъра на електроното управление: Вие сте част от сценария "избори с наше МВР"
Унгарският парламент се обяви срещу приемане на Украйна в ЕС
Банките не отчитат промяна в темповете на кредитиране от началото на годината
Станка изплати €72К дълг към НАП на хората на Ганчев
Райна Кабаиванска води световни певци за празнична гала в зала България на 24 май