Легенди на Челси демонстрираха уважение към България (СНИМКИ)

Легендите на световния футбол, носили екипа на лондонския гранд Челси – Марсел Десаи, Клод Макелеле и Роберто Ди Матео, показаха огромно уважение към България. Това се случи около благотворителния двубой между легендите на Челси и Ливърпул, игран в събота.
Мачът завърши с победа на мърсисайдци, които надделяха с 1:0 на "Стамфорд Бридж" чрез гол на Раян Бабел. Футболният пътешественик Кирил Евтимов, който бе специален гост за мача, успя да изненада Десаи, Макелеле и Ди Матео с подаръци и сувенири от България. И тримата с удоволствие позираха с получените дарове.
Световният шампион Марсел Десаи веднага разпозна Кирил Евтимов. Двамата и преди са се виждали на големи мачове, а сега българинът дари на легендарния французин бутилка българско вино.
Ди Матео от своя страна изпрати специални поздрави на бившия ни национал Петър Александров, от когото таи приятни спомени от съвместния им престой в швейцарския тим „Арау“.
Освен с тях, родния финансист успя да се срещне и с голяма част от бившите звезди на двата отбора на специално ВИП афтър-парти, организирано веднага след края на мача. Там най-интересно е било около Диего Коща, който разбирайки, че има българин насреща си веднага е попитал за Стоичков и Владо Манчев. Именно Стоичков даде път на младия тогава Коща, докато беше треньор на Селта, а Манчев му бе съотборник.
Евтимов се засече и със Селестин Бабаяро, който игра срещу България в двубоя от Световното във Франция през 1998 г. Тогава Нигерия ни би с 1-0. Направилият кариера в Челси и Нюкасъл бранител е останал шокиран, след като Евтимов му е споделил, че именно от тогава националният ни отбор не се е класирал на друго световно първенство. „Ти се шегуваш с мен, нали“, заявил Бабаяро пред Евтимов.
Прочети цялата публикация



Джъстин Бийбър нападна папараци с... бутилка вода (ВИДЕО)
Хулио Веласкес: Веднага усетих, че съм желан в Левски и че двете страни, искаме заедно да направим нещо голямо
Георги Иванов защити националите преди мача с Индонезия
Войната в Иран: Тръмп вече е проблем за популистите в Европа
Синът на Софи - Лоренцо заряза красавицата Катя и се наточи на гранична полицайка
Асоциацията на професионалните фотографи (АПФ) отбелязва своята 10-годишнина
Шокиращ инцидент на футболен терен в Пловдив: Млад състезател пострада тежко след брутален удар (ВИДЕО)
"Мис България 2020" Венцислава Тафкова проговори за Епстийн и "подсладена измама" на богатите (ВИДЕО)
Фреди Люнгберг: Извинявам се на българите за четирите гола (СНИМКИ)
Георги Иванов: Единодушието е ключът към бъдещето на българския футбол
Microsoft планира да създаде 100% нативни програми за Windows 11
Селин Дион се завръща на сцената с концерти в Париж 4 години след диагнозата (ВИДЕО)
Надежда Нейнски от Украйна: Тези хора не просто четат за войната, те живеят войната
Шестима ранени при ракетна атака в района на Тел Авив
БАБХ затвори магазин заради тонове месо с изтекъл срок и без документи
Защо Коко Шанел живя 34 години в стая в хотел "Риц"?
Лудогорец за Борислав Михайлов: Той ще остане в историята със значимия си принос към футбола
Шофьор с 2.52 промила е хванат посред бял ден край Своге
Заплахи към избиратели в Якоруда: "Ще те лишим от топъл обяд или от личен асистент"