Дан Петреску: И за 10 млн. евро нямаше да поема ЦСКА

Румънската легенда Дан Петреску потвърди, че е получил предложение да стане старши треньор на ЦСКА, предаде sportal.bg.
Бившият защитник на Челси беше вариант за нов наставник на “червените” след уволнението на Душан Керкез, но отказа отправената му покана, а в интервю за “Gazeta Sporturilor” разкри причините.
“Вече отказах на пет отбора от България, Полша, Египет, Саудитска Арабия и Русия. Вчера ме потърси и един от големите клубове в Казахстан. На всички казах “не” още в началото. Дори и 10 млн. евро да ми предложат, на този етап не искам да ходя никъде. През лятото ще помисля отново. Сега искам да си почина физически и психически”, заяви Петреску.
57-годишният специалист за последно беше начело на ЧФР Клуж, но напусна поста през август след шокиращата загуба с 2:7 от шведския Хекен в квалификациите на Лигата на конференциите. Петреску се бори и със здравословни проблеми, за които не разкрива подробности, но се надява скоро да се възстанови и да поднови кариерата си.
“Изпълнявам определени процедури, тренирам във фитнеса и се разхождам всеки ден. Живея в Клуж, където имам много приятели. Правя това, което не съм правил през целия си живот: почивам си”, сподели Петреску.
Прочети цялата публикация




Орбан поставя капани: Как Зеленски си изпусна нервите
Георги Клисурски: Удължителният бюджет трябва да бъде приет незабавно
Закъсалите Берое и Славия се изправят един срещу друг в Стара Загора
Държавата изтегли нов заем от 150 милиона евро
ЕК обмисля да даде 200 млн. евро гаранции за малки модулни реактори
Нови обвинения между Терзиев и Бонев
Васил Терзиев: Столицата бе саботирана от "Спаси София" и икономическото мнозинство в СОС
1,6 млн. пенсионери ще получат великденски добавки – между 20 и 50 евро
До 12 млн. евро скочи цената на Илия Груев
Ще има два вида великденски надбавки за най-бедните пенсионери
Кого да слушат: Европейските посланици получиха противоречащи си послания от Брюксел
Земеделският министър вижда нужда от спешни действия в горите
Златна сватба за Марги Хранова
Microsoft ще предложи на компаниите да наемат AI агенти под наем
Джъстин Бийбър изгуби самообладание и хвърли бутилка по папараци в Холивуд
Барселона не е готова да плати огромна сума за Хулиан Алварес, категоричен е Лапорта
Министър Георги Шарков: Ще направя всичко по силите си българите да дадат гласа си в едни честни и прозрачни избори
Министър Околийски: Ще търсим работещи промени в наредбата за специализациите и защита на интересите на младите лекари
„Възраждане” обяви водачите на листите си