Позиция: Бизнесът няма място в одобряването на компенсациите за ток

Институтът за енергиен мениджмънт (ИЕМ) предупреди, че предложената от държавата нова схема за компенсации на енергоемките предприятия прехвърля несвойствени функции върху частните доставчици на ток. Това рискува да наруши европейските принципи за прозрачност, равнопоставеност и правна сигурност. Новите текстове предвиждат компенсациите да се заявяват от предприятията пред доставчика им на електроенергия, който проверява документите и ги придвижва към фонда и той превежда сумите.
Прочети цялата публикация



Куба може да се окаже по-костелив орех за Доналд Тръмп от Венецуела
Голям скандал и остри критики се развихри в лагера на Белгия
От "Епична ярост" до енергийна нестабилност: зов за пробуждане, който Европа не може да игнорира
Симеон Петков от „Източен блок“ пред ФАКТИ: От бокса през музиката това е пътят на новата ни песен „Знам“
ЕС трябва да участва в преговорите с Русия по въпроси, засягащи съюза, каза белгийският премиер
Мексико е на 1/16-финалите след вратарска грешка
САЩ и Иран подписаха: какво съдържа споразумението
Русия атакува с ракети Киев, Суми и Полтава, загина цивилен
След градушката в Неделино: Каква помощ ще получат най-силно засегнатите?
Wizz Air предупреди, че самолетните билети може да поскъпнат
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовта е във въздуха за Близнаци, обещаващ ден за Стрелец
Критичната инфраструктура в целия свят е под заплаха
НА ЖИВО: Йордания - Алжир 1:0
DARA отказа участие на фест в Баку заради атака на украински фенове
Акциите на „Газпром“ паднаха под 100 рубли за първи път от 2009 година
Министър Шишков: За нас е по-важна пътната безопасност. С това компромис не бива
Отпадък или ресурс? TEXAD показа как текстилът може да получи нов живот по време на Бедечка Фест „На зелено“
Руски Ту-160 отработиха дозареждане във въздуха над Баренцево и Норвежко море (снимки/видео)
Видеоигрите лекуват самотата и помагат за психическото състояние при пълнолетните