39-годишният Оливие Жиру изяви готовност да се завърне в националния отбор на Франция

39-годишният Оливие Жиру изяви готовност да се завърне в националния отбор на Франция. Ветеранът обаче не е голям оптимист, че ще се стигне повиквателна за него. В момента той е в Лил, за който има 3 гола в 8 мача от началото на сезона.
За последно централният нападател игра за “петлите” на Евро 2024, след което се оттегли със 137 двубоя на сметката си.
“Никога не бива да казваш “никога“, защото това е националният отбор на Франция и защото е дълг да защитаваш фланелката на своята страна. Ако настъпи още по-голяма криза и в даден момент селекционерът изпадне в трудна ситуация… ще трябва да се помисли. Аз ще съм тук. Но това наистина е много малко вероятно. Трябва да сме сериозни”, заяви Жиру пред “Екип”.
Засега французите са лидери в квалификационната си група. Дори да се стигне до някаква издънка, те имат гарантирано място на плейофите заради силното си представяне в Лигата на нациите.
Иначе Жиру заговори и за евентуално отказване от футбола след края на сезона.
“Може да е още една година, може и само една. Не трябва да съжаляваш за нищо. Трябва да живееш в момента и да си готов да спреш всичко в даден момент. Но 40 (години) – които ще навърша следващия септември – е число, което ми говори. Все пак това ще бъде общо решение – с жена ми и семейството ми. Важно е да останеш ясен и трезвомислещ. Ако сметна, че все още мога да дам нещо, а клубът също е доволен от мен, ще седнем на една маса с Оливие (Летан, президентът на Лил) и ще видим какво ще решим“, каза Жиру.
Прочети цялата публикация



Едуардо Камавинга напусна лагера на "петлите"
Милан получи предложение да привлече Серхио Рамос
Тиаго Силва крои планове за европейско завръщане
Зинедин Зидан поема кормилото на "петлите": Легендата се завръща начело на Франция
Всичко е договорено: Зидан поема Франция
Бранител напусна лагера на Англия
Нов футболист повикан по спешност в националния на Франция
Алжир иска по-малкия брат на Килиан Мбапе
Аматьорският Надежда (Доброславци) подсилва редиците с бившия национал Георги Божилов
Калоян Божков: Адаптирах се бързо към хърватския футбол (ВИДЕО)
Атанас Зафиров: Много е важно младите да заявят себе си във всички сфери на публичния живот, но само с диалог се намират работещи решения
Официално: Австралия забрани всички социални мрежи и YouTube за деца под 16 години
Пеевски: Дадохме урок по демокрация и любов към България
Астрономи откриха космически проблясък от взрив на звезда в ранната вселена
Мерц смята, че Русия се опитва да повлияе на предстоящите избори в Армения
Зеленски заяви, че САЩ са го притиснали бързо да приеме мирния им план
Пеевски: Днес дадохме урок по демокрация и любов към България
Учени: Най-голямото находище на отпечатъци от динозаври в света се намира в Боливия
Обзор на кръга във Висшата лига (15 кръг, 09.12.2025)
Германският канцлер нарече „неприемлива“ стратегията за национална сигурност на САЩ