Футболистите от Ла Лига протестират заради решението за провеждане на мач в САЩ

Състезателите от Ла Лига ще организират символични протести в началото на повечето мачове този уикенд заради решението на ръководството на лигата да проведе мач в САЩ през декември, съобщиха Асоциацията на испанските футболисти, цитирани от агенция "Ройтерс", предаде БТА.
Играчите на Овиедо и Еспаньол стояха неподвижно през първите 15 секунди от сблъсъка си в Ла Лига в петък вечер по време на първия протест, настоявайки за по-голяма прозрачност и диалог от футболните власти.
Футболистите на Барселона и Виляреал, чиито отбори трябва да се срещнат в Маями на 20 декември, бяха изключени от инициативата, "за да се избегне тълкуването на протестните действия като възможна мярка срещу който и да е клуб", заявиха от синдиката на футболистите.
"С оглед на постоянните откази и нереалистичните предложения на Ла Лига, Асоциацията на испанските футболисти категорично отхвърля проект, който няма одобрението на основните действащи лица в нашия спорт“, се казва в изявление на асоциацията.
По-рано този месец от Ла Лига потвърдиха, че гостуването на Барселона срещу Виляреал ще се проведе в Маями (САЩ), след неохотното одобрение на европейския футболен орган УЕФА. Реал Мадрид се противопостави на решението през август, заявявайки, че то може да подкопае конкурентния баланс във футбола. Президентът на Испанската футболна федерация Рафаел Лусан защити в четвъртък решението за преместване на мача, наричайки го "награда за феновете".
От Асоциацията на испанските футболисти обаче заявиха, че искат ръководството на лигата да споделя информация, да се анализират "изключителните характеристики на проекта" и да отговори на нуждите и притесненията на играчите.
Прочети цялата публикация



Алексей Савинов: Спечелихме заради характера на момчетата
Жалбата срещу червения картон на Идриса Гей не беше уважена
Пеп Гуардиола с откровения за бъдещето на Бернардо Силва и предизвикателствата пред Манчестър Сити
Защитник на Ман Юнайтед: Висшата лига не е за слабите
Франция разгроми Украйна и си осигури място на Мондиал 2026
Тръмп: Корумпирани журналисти на най-близкия ни съюзник опитаха да повлияят на изборите. Ужасно за демокрацията ВИДЕО
Левски без проблеми срещу Спартак (Вн)
Мъск разкритикува ЕС за наложената на "Екс" глоба заради нарушаване на европейските правила за прозрачност
Хакан Фидан коментира санкциите на САЩ срещу Турция по закона CAATSA
Арне Слот с оптимистичен поглед към бъдещето на Ливърпул
Бургаската „Estrella“ отива на финал на „България търси талант“, спечели най-голям зрителски вот на полуфинала
От Югозапада до пирамидите: Пълно ръководство за пътуване до Египет
Успех за спортен Бургас: Възпитаник на Гергана Апостолова-Костова спечели европейска титла по киокушин карате
Ливърпул взима решение - един си тръгва, Слот или Салах?
Партизан с Янис Карабельов грабнаха победата срещу Раднички
АЕК Атина - Атромитос 4:1 /репортаж/
Ню Йорк Никс - Орландо Меджик 106:100 /репортаж/
"Пеевски ще падне": новата ера в България вече настъпва
Ежедневната консумация на киви поддържа кожата млада и еластична
"Просто гледаха и мълчаха": Доброволци обвиняват полицията в бездействие по време на погромите