Димитър Костадинов: Всеки сезон без титла или Купа е провал за Левски

Днес водещи лица от Сдружението “Левски на левскарите” говориха на специална пресконференция, организирана от тях, и изразиха загриженост относно липсата на прозрачност и напредък по ключови въпроси, свързани с бъдещето на Левски. Те критикуваха ръководството за липса на комуникация и неизпълнени обещания, като подчертаха необходимостта от защита на интересите на левскарите и запазване на идентичността на клуба. Наско Сираков излезе с официална позиция по време на пресконференцията.
“Това не е класическа пресконференция, решихме, че можем да използваме трибуната, за да припомним важните за нас теми, свързани с ПФК Левски, и да повдигнем въпросите, които висят в пространството и не получават отговори. Мажоритарният акционер каза, че строителството на стадион „Георги Аспарухов“ е във финална фаза, около 600 000 лева от парите на левскарите са изразходвани за предпроектни дейности. Не ни е известно да има резултати. Нямаме отговор дали има план за това как ще се развива нашият отбор.
На извънредното Общо събрание ни беше казано, че е несериозно да искаме петгодишен план, след като договорът със спонсора изтича след година и седем месеца, минаха вече седем месеца, остава може би година, не знаем ще се подновява ли, подновен ли е. Интерес от инвеститори, които очевидно имат желание да подновят преговорите. Не сме тук да лобираме за когото и да е. Въпросът е какво се промени в последните години, заедно с водещите „сини“ журналисти, не се случи „изстрелването в нова орбита“, интересът на същия инвеститор е отхвърлен с лека ръка, говори се за интерес от други потенциални големи инвеститори. Това е обвито в мъгла, в която Левски е обвит твърде дълго време. Докато не получим отговори като левскари, организирани фенове и миноритарен акционер, ще ги търсим. Знаем, че не е най-добрият начин да комуникираме чрез медиите. Наш дълг е на първо място.
По отношение на спортните резултати – критериите, според мен, в левскарството доста се занижиха, има и причини за това. Дълги години Левски няма големи успехи, няма титла, няма Купа, нито успехи в Европа. Всеки сезон без титла или Купа е провал, провалено евроучастие е да не влезеш в основната фаза. Това да стигнеш плейофите не е успешен европоход. Единствен в България футболен клуб Левски игра шест мача напролет в европейските клубни турнири, това не се е случвало дори с хегемона Лудогорец.
На срещата с Васил Терзиев поставихме въпроса така – има три страни в този строеж: представители на клуба и по-точно собственика на клуба, хазартната компания, която е спонсор, другата страна е Общината, най-важният е интересът на левскарите, който не е защитен пряко от клуба и Общината. Ние предлагаме да сме третата страна, защото сме отворена организация, всеки може да членува. Получихме уверение с добра воля да бъдем допуснати в работни групи, минаха повече от шест месеца и нищо не се е случило. Битката за Левски, истината и свободата е вечна и ще я водим, докато ни има.“
Прочети цялата публикация



Емил Костадинов: Даниел Боримиров сигурно се шегува
Анжела Димчева: „Нужна е нова стратегия за развитие на културата“
Джокович не се фокусира върху рекорди от Големия шлем
Велизар Димитров: Нещо, което няма да забравя никога, е отпадането от Тулуза
Григор Димитров започва кампанията си на Australian Open
Виктория не се плаши от 17-те години разлика във възрастта с Рачков
Как да си приготвим перфектен картофен чипс с минимално олио и максимален вкус
Илиян Филипов с остри думи към Левски: „Това е безпрецедентна кражба! Рискувате целия си сезон“
Бившият футболист на Левски – Илиян Симеонов пред ФАКТИ: Мисля, че ще сме шампиони този сезон
Футболист на ЦСКА: В Италия се криех и плачех скришом от майка ми, в ЦСКА се чувствам оценен и щастлив
Възниква ли нова ключова ос на сътрудничество в ЕС
Д-р Николай Михайлов: Суверенът е подкокоросван да гласува, тогава той се превръща в плячка на демагози
Цветозар Томов: Националната задача е да преодолеем недовeрието към изборите
ChatGPT започна да се свързва с Grokipedia: спорната енциклопедия на Мъск разпространява дезинформация, според The Guardian
Елитът на световната неврохирургия обучава млади лекари в София
Мелони: Твърденията на Тръмп са неприемливи
Доц. Мангъров: Препаратите срещу грип дразнят стомаха, което води до повръщане, а оттам – влизане в болница