Фермин Лопес с още едно признание за хеттрика си за Барселона в Шампионската лига

След като получи наградата за най-добър футболист при успеха на Барселона с 6:1 над Олимпиакос, днес Фермин Лопес беше избран и за Играч на седмицата в Шампионската лига. Атакуващият халф си заслужи тази награда, след като във въпросния двубой той се превърна в първия испанец в историята на „блаугранас“ с хеттрик в мач от турнира.
Лопес спечели онлайн анкетата в сайта на УЕФА, като след него се наредиха Феликс Нмеча от Борусия (Дортмунд), Горка Гурусета от Атлетик Билбао и Денис Ман от ПСВ Айндховен. Всички те попаднаха и в Идеалния състав на ШЛ за третия кръг от основната фаза на турнира. Останалите играчи в специалната селекция са Гулиелмо Викарио от Тотнъм, Дензъл Дъмфрис от Интер, Вирджил ван Дайк от Ливърпул, Габриел Магаляеш от Арсенал, Нуно Мендеш от Пари Сен Жермен, Ленарт Карл от Байерн (Мюнхен) и Антъни Гордън от Нюкасъл.
22-годишният Лопес се превърна във втория футболист на Барселона, който печели седмичния приз в ШЛ през този сезон след Маркъс Рашфорд в първия кръг, а във втория за номер 1 беше избран Килиан Мбапе от Реал Мадрид.
1st: Fermín López 2nd: Felix Nmecha 3rd: Gorka Guruzeta 4th: Dennis Man Hat-trick hero Fermín wins Player of the Week! ????@PlayStationEU | #UCLPOTW pic.twitter.com/Qhh0dcLS9Q
— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) October 23, 2025 Прочети цялата публикация



Барселона взе своето от гостуването в Елче след успех с 3:1 ВИДЕО
Роберт Левандовски гони постижение на Роналдиньо
Барселона с обрат за едно полувреме срещу Копенхаген в Шампионската лига
Футболът в България се завръща: Лудогорец и Левски определят носителя на Суперкупата днес
Съдийската комисия на БФС залаожи на младостта и иновациите
Барселона официално обяви важно споразумение
Рафиня: За Златната топка бих се поставил на първо място
Треньорът на Барселона: Ще бъде трудно, но искаме трофеите и в Ла Лига, и в Шампионската лига
Барселона изтръпна, но стигна до Топ 8 след голям обрат за едно полувреме
Лапорта с остри думи към напускащ играч: „Ситуацията е неприятна“
Бонус билет от „България Еър“ за членовете на FLY MORE
Лудогорец посече Левски и спечели Суперкупата на България!
Гърция и Турция: ново напрежение в Егейско море
9-годишно дете е сред заснетите в салон за лазерна епилация
Бившият шеф на HP Енрике Лорес ще оглави PayPal
Трус в НБА! ЛеБрон Джеймс напуска Лейкърс през лятото
Бойко Борисов: Мога да уверя всички - нямам никакви контакти с Румен Радев, той си прави партия, а аз си гледам моята!
Самолет се разби във Великобритания
The Times: Епстийн e имал тайно дете, което е било отнето от майката веднага след раждането
Весела Лечева за Стефка Костадинова: Не знам дали си е купила билет за Олимпиадата