Нови руски удари по Украйна! Най-малко 3 жертви и 17 ранени

Руски атаки с ракети и дронове по Украйна през тази нощ са убили най-малко трима души и ранили други 17, съобщиха местни власти, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
В столицата Киев един човек е бил убит и десет ранени при атака с балистични ракети в ранните часове на събота, съобщи Тимур Ткаченко, началник на военната администрация на Киев. Трима от ранените са били хоспитализирани, информира украинската държавна служба за извънредни ситуации.
В нежилищна сграда е избухнал пожар, а на друго място отломки от прехванати ракети са паднали на открито място, повреждайки прозорците на близките сгради, съобщи службата за извънредни ситуации в Teлеграм.
"Експлозии в столицата. Градът е под атака с балистични ракети“, написа кметът Виталий Кличко в Teлеграм по време на нападението.
В региона на Днепропетровск двама души са загинали и седем са ранени, съобщи и.д. областният управител Владислав Хайваненко, добавяйки, че при ударите са повредени жилищни сгради, частни домове, стопанска постройка, магазин и поне един автомобил.
Военновъздушните сили на Украйна съобщиха, че Русия е изстреляла девет ракети и 62 дрона, от които украинската противовъздушна отбрана е прехванала четири ракети и 50 дрона.
Руското министерство на отбраната съобщи, че през нощта противовъздушната му отбрана е свалила 121 украински дрона.
Атаките дойдоха, след като украинският президент Володимир Зеленски призова вчера САЩ да разширят санкциите срещу руския петрол от две компании към целия сектор и апелира на страната му да бъдат предоставени ракети с голям обсег, за да отвърне на ударите на Русия.
Прочети цялата публикация



Жертвите сред цивилните в Украйна са нараснали с 26% през 2025 г.
Руски дрон уби четирима в град Богодухов край Харков, сред жертвите са три деца
Русия атакува Украйна с дронове и балистични ракети, майка и 10-годишният й син бяха убити
Примирие?! Русия и Украйна си размениха нови удари с дронове
Русия атакува масирано Южна Украйна. Зеленски: Очакваме от САЩ и Европа да не мълчат
ВСУ започнаха контраофанзива, след като на Русия беше забранено да използва терминалите Starlink
Жена загина при атака с дронове срещу Одеса
Нови руски удари в Украйна на фона на преговорите за мир
Какво се случва на фронта в Украйна?
Руски удари в Украйна: Поразена е електроцентрала в Киев, двама младежи загинаха в Запорожие
Българската женска щафета по биатлон зае 12-то място на Олимпийските игри
Путин, размяна на услуги, олигарси - руският раздел на "досиетата Епстийн"
Млад мъж е в тежко състояние след падане от скеле в Копривлен, транспортираха го с хеликоптер до София
Рекорд! Йоханес Клаебо с десета олимпийска титла
Червената Ваня ругае Гражданите, класов враг на тръмпизма-путлеризма
Приморско и Созопол подготвят доброволци за издирването на морските си братя, изчезнали в бурното море
Сняг от 40 см блокира Букурещ
Франция започна разследвания за трафик на хора свързан с Епстийн
Нов ISO стандарт позволява на RFID сензорите без батерии да предават данни непрекъснато
БНБ прогнозира устойчив икономически растеж през първата половина на годината