Доналд Тръмп: Предполагам, че и ние ще го направим

Президентът на САЩ Доналд Тръмп намекна, че би могъл да направи отстъпки на Китай, за да облекчи търговското напрежение между двете икономически сили, цитира думите му "Политико".
"Разбира се, че ще трябва да направят отстъпки", ако Китай не иска да бъде засегнат от допълнителни тарифи върху износа си за САЩ, заяви Тръмп пред репортери, докато започваше обиколка в азиатски страни.
"Предполагам, че и ние ще го направим", за да постигнем сделка, добави Тръмп.
"Ние сме на 157 процента тарифа за тях. Не мисля, че това е устойчиво за тях", заяви Тръмп.
"Те искат да го разрешат, а ние искаме определени неща от тях", добави той.
Тръмп ще се срещне с китайския лидер Си Дзинпин в кулоарите на срещата на върха на Азиатско-тихоокеанското икономическо сътрудничество в Южна Корея следващата седмица.
Тръмп също така заплаши да наложи допълнителни 100% мита върху китайски стоки от ноември, ако Китай не отмени затегнатите ограничения върху износа на редкоземни елементи.
На въпроса какви са шансовете той да продължи с тези допълнителни 100-процентови мита, Тръмп отговори: "Не знам. Нямам никакви шансове. Не мисля, че биха искали това. Няма да е добре за тях."
Тръмп ще обсъди и покупките на руски петрол от Китай в контекста на продължаващата незаконна война на Москва в Украйна.
"Бих искал Китай да ни помогне с Русия", каза той. "Наложихме много големи санкции на Русия. Мисля, че тези санкции ще бъдат много строги, много силни; но бих искал да видя Китай да ни помогне."
На въпрос за потенциални ходове на Пекин спрямо Тайван, Тръмп отговори: "Това би било много опасно за тях."
"Надявам се, че няма да го направят. Ще трябва да видим", каза Тръмп. "Може би ще го направят, може би не. Надявам се, че няма."
Тръмп също така заяви, че би бил отворен за среща със севернокорейския лидер Ким Чен Ун по време на посещението си в Азия.
"Бих бил отворен за това, 100 процента", заяви Тръмп. "Разбрах се много добре с Ким Чен Ун", добави той.
Прочети цялата публикация



Тръмп за военните инсталации на Иран: Почти всичко е разрушено
Тръмп: Конфликтът с Иран може да продължи четири седмици, загубихме страхотни хора
Решението на Тръмп за допълнителните мита от 10% влиза в сила на 24 февруари
Убийството на 23-годишен националист предизвика високо напрежение между Франция и Италия
Приключи 62-рата Мюнхенска конференция по сигурността, Зеленски поиска затвор за Путин ВИДЕО
Доналд Тръмп коментира участието на Иран на Мондиал 2026
Тръмп засилва бомбардировките срещу Иран, Путин му предлага лесен изход
"Manual за депортации": Брюксел изгражда миграционен модел по примера на Тръмп
Позицията на Испания против войната в Близкия изток предизвика фурор сред турците
Партията на Петро се нуждае от партньори, за да проведе обещаните реформи след победата на изборите в Колумбия
По-здрав и по-технологичен - новият Nissan X-Trail 2026 (Видео)
Европейската комисия предупреди, че може да предаде България на съд
Голяма авиокомпания отменя всички полети до Дубай до 28 март
Евгений Кънев: Войната в Иран днес има логични причини и не толкова логичен повод
Украински военни инструктори ще подпомагат Германия в подготовката за защита от Русия
Костадинов със сигнал в ДАНС срещу Йотова за държавна измяна
Хакер продава критичен експлойт за Windows за 220 000 долара
Зрители на "Като две капки вода" негодуват след първата "подарена" победа на Весела Бабинова
Доналд Тръмп коментира участието на Иран на Мондиал 2026
Дрезден евакуира 18 000 души заради 250-килограмова британска бомба от Втората световна война