Букайо Сака: Арсенал е по-силен от всякога и готов за титлата във Висшата лига

Една от най-ярките звезди на лондонския гранд Арсенал - Букайо Сака изрази твърдото си убеждение, че този сезон може да се окаже повратен за „артилеристите“. Младият английски национал сподели пред Sky Sports, че отборът вече притежава необходимата широчина в състава и психологическа устойчивост, за да се пребори за шампионската корона във Висшата лига – нещо, което им убягва вече две десетилетия.
„Тази година усещам, че сме изключително сплотени и разполагаме с огромен потенциал. Въпреки многото травми, които ни сполетяха, всеки, който влезе в игра, се представя на ниво. Именно това ни липсваше в предишните сезони – дълбочина и постоянство. Сега ги имаме и вярвам, че можем да стигнем до върха“, категоричен бе Сака.
Талантливият халф подчерта, че Арсенал вече умее да печели тежки двубои, които в миналото са се оказвали препъникамък за тима.
„Преди не успявахме да вземем точки в трудни гостувания като това на Нюкасъл. Този сезон обаче показахме характер и спечелихме с 2:1 – това е ясен знак за нашия напредък“, допълни той.
Въпреки отличния старт на кампанията, Сака остава здраво стъпил на земята.
„Още е рано да говорим за шампионска година, но имаме сили да завършим започнатото. През последните три сезона бяхме в битката до края, но все не ни достигаше нещо малко. Научих, че най-важното е как ще се представим през април, когато се решава всичко. Сега трябва да останем близо до върха, да трупаме увереност и да се подготвим за решителните мачове“, сподели той.
В момента Арсенал оглавява класирането във Висшата лига с комфортна преднина от четири точки.
Прочети цялата публикация




Големият финал в Шампионска лига: ПСЖ или Арсенал ще ликува с трофея
Треньорът на Арсенал: Аурата на Сака ще ни изстреля към титлата
Артета: Аурата на Сака ще изстреля Арсенал към титлата
Ерлинг Холанд: Манчестър Сити ще се завърне по-силен в битката за титлата
Букайо Сака: Арсенал е готов да напише история
Луис Енрике: Финалите винаги са трудни, трябва да дадеш най-доброто от себе си
Луис Енрике: Финалите винаги са трудни, трябва да дадеш най-доброто от себе си
Шампионската целувка - Артета прегърна трофея и своята Лорена
Ели Жуниор Крупи: Вкарвам за Борнемут, не за Арсенал
Симеоне посочи Арсенал като пример: Атлетико трябва да върви по пътя на Артета
Светослав Дяков с интерес към стадиона в кв. „Завода“, Община Кочериново стартира концесионна процедура
Мексико Сити отново ще бъде в центъра на световния футбол
Десет от Австрия надвиха минимално Тунис в контрола
Канзас Сити излиза на световната футболна сцена с Мондиал 2026
Турция разгроми с лекота Северна Македония
Районът на залива Сан Франциско ще посрещне Мондиал 2026 с духа на Калифорния