Руснаците хакнаха базите данни на най-големите отбранителни предприятия в Украйна

Проруските хакерски групи KillNet и Берегини са получили достъп до данни от най-големите стратегически предприятия на Украйна, съобщи представител на компютърните пирати пред РИА Новости.
„Освен данни за физически лица, имаме огромно количество информация за най-големите отбранителни предприятия на Украйна, като „Мотор Сич“, Запорожкия механичен завод и завода „Укрстал“, заедно с данни за управлението, производствени графики и данни за служителите“, каза представител на KillNet.
Той добави, че получената информация може да бъде използвана след приключване на бойните действия за идентифициране на лица, "потенциално свързани с украински радикали".
"Това ще помогне за образуване на наказателни дела срещу неонацисти, тези, които са служили в украинските въоръжени сили и са разпространявали пропаганда, както и срещу разузнавателната мрежа на Главното разузнавателно управление и Службата за сигурност на Украйна", заяви хакерът.
Данните са извлечени по време на мащабна кибератака срещу шест от най-големите застрахователни компании в Украйна, за която хакери съобщиха по-рано в петък.
Те включват лична паспортна информация на Роберт Бровди, с позивна Мадяр, командир на подразделението за дронове „Птици Мадяр“ на украинските въоръжени сили и командир на украинските сили за безпилотни системи.
Общо по време на операцията хакерите са се сдобили с над десет милиона комплекта документи както за физически, така и за юридически лица, фабрики, превозни средства, както и зелени карти, застрахователни полици, шофьорски книжки и видео и фото доказателства за оценки на щети след кацания.
Прочети цялата публикация



Проруски хакери се добраха до личните данни на обкръжението на Зеленски
Тръмп иска да задуши финансово военната машина на Москва! Колко силно ще ударят петролните санкции върху Русия?
Ювал Ноа Харари: Защо Путин вече загуби войната в Украйна?
Проектът "Хармония": Така Русия пази подводния си ядрен флот
Американският план за Украйна! Русия ще спечели без бой територия, равна на тази на Люксембург
Френски генерал призова сънародниците си: Бъдете готови да загубите деца, трябва да спрем руснаците
Украинската армия се нуждае от по-добра тактика, смята командващият Националната гвардия на Украйна
Нова Газа като перла на Близкия изток с мирис на газ
Кафето се превръща в лукс за руснаците, скоро ще се върнат към познатите от съветската ера евтини заместители
„Това беше отвратителна атака“: Зеленски коментира масираните руски удари по Киев
Учени създадоха първата напълно синтетична мозъчна тъкан – без никакви биологични компоненти
Министерството за правителствена ефективност на САЩ бе разформировано
Днес се проведе среща между делегациите на “Възраждане” и на Китайската народна република
Още една холивудска звезда напусна САЩ и заживя в Европа
Атака в дълбокия тил на врага! Украински дронове подпалиха ТЕЦ край Москва, хиляди останаха на студено
Предсрочно и без особен ефект е закрито министерството DOGE на САЩ
Министерството на Мъск вече не съществува
Gemini 3 впечатли не само Алтман – акциите на Google скочиха до исторически максимум
Продадоха джобния часовник на пасажер от „Титаник“ за рекордна сума
От Велико Търново до ЦЕРН