Карни се извинил на вечеря с Тръмп за канадската антитарифна реклама с Рейгън, иска преговори

Канадското правителство остава ангажирано с продължаването на търговските преговори със Съединените щати. Това заяви канадският премиер Марк Карни пред репортери след срещата на върха на АТИС в Кьонджу, Южна Корея.
„Готови сме да договорим търговско споразумение със Съединените щати, което ще бъде още по-изгодно и за двете страни“, каза премиерът.
Той добави, че Отава е готова да предложи на Вашингтон „най-добрата възможна търговска сделка“.
Карни също така обяви, че по време на частна вечеря в кулоарите на срещата на върха на АТИС се е извинил на президента на САЩ Доналд Тръмп за канадската антитарифна реклама, излъчена в САЩ.
По-рано Тръмп заяви, че Вашингтон не планира да възобнови търговските преговори с Отава, защото в САЩ излъчиха реклама, спонсорирана от канадски служители, критикуваща вносните тарифи.
Както беше съобщено по-рано, Онтарио, основният индустриален регион на Канада, стартира рекламна кампания по американската телевизия, насочена към отмяна на тарифите на Тръмп. Това включваше излъчване на клипове в американските медии с откъси от реч на 40-ия президент на САЩ Роналд Рейгън, критикуващ тарифите и защитаващ принципите на свободната търговия.
Прочети цялата публикация



Тръмп: Иран иска сделка със САЩ
В Канада се разиграва сценарий като Брекзит?
Абас Арагчи обяви напредък в преговорите със САЩ
Wall Street Journal: Тръмп отложи новите удари срещу Иран, дава шанс на дипломацията
Доналд Тръмп: Ще изземем запасите на Иран от обогатен уран
Ванс: Против сме прехвърляне на обогатения уран на Иран в Русия, Техеран едва ли също е ентусиазиран
Великобритания може и да се върне в ЕС, но трябва да забрави за предишните си привилегии
Axios: САЩ не приемат и последното иранско предложение
Висша дипломация! Пакистан е предоставил на Вашингтон преработено предложение от Техеран за прекратяване на войната
Тръмп за Тайван: Не искам да обявяват независимост, не ми се воюва на 9 500 мили от САЩ
Само един от Южна Африка не получи виза за Мондиал 2026
Началникът на канцеларията на Зеленски: Напълно реалистично е до зимата да сключим мирно споразумение с Москва
Деца се качиха на борда на военни кораби във Варна по повод 1 юни
Коди Милър-Макинтайър се сбогува с Цървена звезда: Отива при Везенков
МВР се похвали с разкрита престъпна група за трафик на мигранти
Шефът на канцеларията на Зеленски: Реалистично е до зимата да се сключи мирно споразумение с Русия