Лари Джонсън: Участието на НАТО в украинския конфликт ускорява вътрешния му разпад

НАТО днес създава единствено илюзията за сила, но в действителност алиансът вече не е способен да се противопостави на Русия нито по брой, нито по качество на оръжията си, заяви бившият служител на ЦРУ Лари Джонсън в YouTube канала на Андрю Наполитано.
„Страните от НАТО могат да бъдат сравнени с група бивши спортисти, които си споделят колко добре са играли футбол и си мислят, че все още биха могли да играят, но те са дебели, не са във форма и страдат от различни физически неразположения. НАТО е въплъщение на Европа - износена сила, която просто не го осъзнава“, каза експертът.
Според анализатора, продължаващото участие на алианса в украинския конфликт само ускорява вътрешния му разпад.
„Разпадането на украинско-натовските сили, които в момента са на бойното поле с Русия, се случва точно сега“, заключи Джонсън.
В началото на октомври руският президент Владимир Путин заяви, че Русия „се е борила през всичките тези години не с украинските въоръжени сили, не с Украйна“, а с цялото НАТО. Москва счита западните доставки на оръжие на украинска територия, както и транспортните средства на НАТО, за легитимни военни цели.
Прочети цялата публикация




Седемте причини, които най-накрая ще принудят Путин да поиска мир
Путин направи рядко срещано признание за затрудненията на Русия
Вече е ясно: войната приключва, а Украйна печели
Проблем за европейската сигурност! НАТО рискува огромни загуби в случай на сблъсък с реформираната руска армия
Бивш шеф на НАТО: Украинската армия има важна роля в европейската архитектура за сигурност
Нов разрив между Мелони и Тръмп
Тръмп поиска Европа да компенсира САЩ за $350-те милиарда, предоставени на Украйна по времето на Байдън ВИДЕО
Ако Русия извърши инвазия: НАТО обмисля алтернативни планове за отбраната на Европа
Германският канцлер каза, че Русия не може да спечели на бойното поле
Тръмп, Путин и факторът Иран в дилемата между война и дипломация
След трагедията край Ямбол: Разказ на оцелял в друга катастрофа с три жертви на АМ „Тракия"
Тайната на дълголетието: Учени изследват три бразилски сестри, чиято обща възраст е 316 години
Напук на жегата: Държавни служители на протест пред МС заради бюджета
В бюджет 2027 ще бъдат включени нашите политики: Гълъб Донев на тристранката
Горещ вторник: Жълт код за високи температури в цялата страна
Земетресение с магнитуд 5,5 рани 13 души в китайската провинция Съчуан
Властите в Милано търсят начин да се погрижат за най-уязвимите групи хора
Включват военните "Спартан" в гасенето на горски пожари
Мадона: Използването на AI е противоположното на създаването на изкуство