ИТ гигантите ударно лобират в ЕС на фона на все по-строги регулации

През последните няколко години Европа се превърна в регулаторно бойно поле за най-големите технологични фирми в света. Европейските институции въвеждат повече и по-строги регулации, а тези компании реагират с безпрецедентна огнева мощ чрез лобирането си, съобщава Corporate Europe Observatory. Лобирането на големите технологични компании в Европейския съюз достигна рекордни нива, тъй като гиганти като Meta, Microsoft, Apple, Amazon, Google и други влагат огромни ресурси, за да повлияят на формата на новите цифрови закони и да защитят своите бизнес модели.
Прочети цялата публикация



Зак Ефрон съжалява за строгите диети, които е спазвал в миналото
Премиерът на Бавария настоява за спиране на „гражданските помощи“ за украински бежанци в Германия
Защо Венецуела е имала обогатен уран и как той се озова в САЩ?
Заради войната: икономиката на Русия е на ръба
Седемте причини, които най-накрая ще принудят Путин да поиска мир
Растящо напрежение! Урсула фон дер Лайен подготвя твърд курс срещу китайския внос в ЕС
Горещата вълна започва да се придвижва на изток! Температурите в Западна Европа достигнаха рекордни стойности
Никола Пелц се разголи и пак разпали драмата при Бекъм
Лондон десет години след Брекзит: какво се случи
Цените на петрола продължиха да се понижават
Момче на 18 г. без книжка загина в катастрофа, друго – на 17 г., е с опасност за живота
Съпругата на Джордж Клуни с голяма жертва след брака
Гонения и непрозрачност в здравеопазването: Професор от "Александровска" болница обявява безсрочна гладна стачка
Учените счупиха 30-годишен рекорд, постигайки свръхпроводимост при -123°C
Петър Москов: Голямата цел на "Синя България" е връщане на отговорността
Репортерка от САЩ се прочу: Не мога да намеря Босна на картата
18-годишен без книжка загина, след като падна с колата в река Смядовска
Трагедия в Смядово! 18-годишен неправоспособен шофьор загина при катастрофа
Кола се обърна в коритото на река Смядовска, шофьорът бил без книжка