Старозагорският окръжен съд остави в ареста обвиняемите за кражба на 7 тона дизелово гориво

Четиримата задържани за източване на 7 тона дизелово гориво от тръбопровод на "Лукойл" остават за постоянно в ареста, реши Окръжен съд – Стара Загора.
Съдът прие, че от събраните до момента материали по досъдебното производство може да се направи обосновано предположение, че четиримата обвиняеми са участници в престъпно съдружие с цел кражба в особено големи размери.
Касае се за тежко умишлено престъпление, за което се предвижда наказание над 10 години лишаване от свобода и има опасност обвиняемите да се укрият или извършат друго престъпление, се казва още в мотивите на съда.
Не сме съгласни с определението на съда, заявиха на излизане от залата всички адвокати на обвиняемите:
"Разбира се, че ще обжалваме съдебния акт, тъй като не сме съгласни с това, че има данни за извършена кражба в особено големи размери, представляващо особено тежък случай, а именно, че в самото обвинение не се съдържат такива данни, тъй като то касае седем тона дизелово гориво, стойността на което е не повече от 15 000 лева. Не е установено и чия собственост е това гориво, за което се твърди, че е отнето - няма разпитан представител на "Лукойл". Може да има неизвестен извършител, но не може да има неизвестен владетел", коментира защитата.
Определението на Старозагорския окръжен съд може да се обжалва в тридневен срок пред Апелативния съд в Пловдив.
Прочети цялата публикация




Съдът остави в ареста 21-годишния шофьор след катастрофата с две жертви в Мездра
След жесток побой и заплахи за убийство в Благоевград: Окръжният съд остави Страхил Чаев в ареста
Съдът в Благоевград остави в ареста О. Димитров, обвиняем за домови кражби
Германецът от акцията срещу детска порнография в Карнобат остава в ареста
Криза! Русия забрани износа на дизелово гориво, за да увеличи доставките за вътрешния пазар
Съдът остави в ареста шефа на ВиК Бургас, обвинен за щети за над 300 000 евро
Черните страници на родното корабоплаване: Най-тежките инциденти с български кораби и екипажи
Окръжният съд в Бургас остави в ареста изпълнителния директор на ВиК - Бургас
Шефът на ВиК – Бургас и неговият подчинен остават в ареста
Постоянен арест за жената, обвинена по схема за измами с кредити за над 800 хил. евро
САЩ: "Иран направи лош избор. Сега си плащат". Техеран отвърна с ракетен обстрел
Дневен хороскоп за 12 юли: Овен – покажете чувствата си без страх, Рак – не бързайте с изводите
Движението е интензивно на "Капитан Андреево" на изход и на "Калотина" на вход за леки автомобили
Наводненията в Мисури взеха жертва, стотици са евакуирани
"Дотам и обратно": Най-високият водопад в България - Полет над Дяволско пръскало в резерват "Северен Джендем"
След катастрофата край Дупница: Товарният автомобил не е бил в нарушение на закона
Испания победи Германия и триумфира с 13-ата си титла на Европейското за юноши
МВР с нови данни за тежката катастрофа край Дупница
Питбул влезе в рекордите на Гинес с концерт в Лондон
Солбакен: Топката пада директно от небето, чудя се какво се е случило