Ландо Норис триумфира в Бразилия и затвърди лидерството си във Формула 1

Вълнуващ обрат беляза Гран при на Бразилия, където
Ландо Норис демонстрира безупречна форма и завоюва победата в Гран при на Бразилия, с която затвърди амбициите си за световната титла във Формула 1. Британският ас на МакЛарън стартира от първа позиция и, въпреки ожесточената конкуренция, не изпусна лидерството до финалната линия на 21-ия кръг от шампионата.
Състезанието на пистата „Интерлагос“ предложи истински спектакъл за феновете на моторните спортове. Кими Антонели от Мерцедес се опита да оспори темпото на Норис, но в крайна сметка финишира втори, изоставайки с 10.388 секунди.
Оскар Пиастри, съотборникът на Норис, също бе сред претендентите, но не успя да се намеси в битката за челните места.
Истинската сензация обаче поднесе четирикратният световен шампион Макс Ферстапен. Пилотът на Ред Бул стартира от 19-а позиция, но с изключителна стратегия и три спирания в бокса, успя да се пребори за третото място. Холандецът завърши само на 10.750 секунди зад победителя, доказвайки за пореден път класата и борбения си дух.
Така Ландо Норис вече гледа уверено към шампионската корона.
FROM THE PIT LANE TO P3*#F1 #BrazilGP *He's not finished yet! pic.twitter.com/hW6oPO7BFG
— Formula 1 (@F1) November 9, 2025Прочети цялата публикация




Андреа Кими Антонели върна Италия на върха във Формула 1 след триумф в Китай
Кими Антонели спечели Гран при на Япония
Кими Антонели тръгва първи в Япония
Ще има ли промени на правилата във Формула 1 след тежката катастрофа на Беърман? (ВИДЕО)
Кими Антонели най-бърз в третата тренировка в Япония
Ландо Норис разкри защо McLaren не стартираха в Китай
Джордж Ръсел с победа в квалификацията за спринта на Гран при на Китай
Световният шампион Норис: Ферари е с най-доброто шаси и най-балансирания болид
Мерцедес с бляскава победа в Австралия
Мерцедес демонстрира мощ в квалификацията за Гран при на Австралия
По-малко шофиране и летене: Еврокомисарят по енергетика
Отложеното от Главчев споразумение с Украйна ли подписа Гюров?
Томова постигна нов успех в Чарлстън и продължава напред в турнира
Очакваме сделка с Иран до 6 април: Белият дом
Балкан пребори Левски в НБЛ
Ундав донесе късен успех на Германия срещу Гана (видео)
15-годишен ученик застреля учителя си в гимназия в Тексас и се самоуби
Белият дом: Разговорите с Техеран напредват въпреки цялото публично перчене, което чувате от режима и фалшивите репортажи