12 истории се борят за номинация за статуетката „Добрият самарянин“

12 истории, разказващи за доброто, са получени до крайния срок, 10 ноември, за тазгодишните номинации за наградата „Добрият самарянин“. Шест от направените предложения вече са образувани като номинации за наградата, която се връчва от 2011г. насам. Това разкри за Радио Стара Загора Ваня Попова – председател на Сдружение „Самаряни“. Предстои да бъдат разгледани останалите шест предложения, след което ще се прецени дали всички те отговарят на критериите за номинация. Ваня Попова разкри, че първата номинация е на Десислава Стойкова, която помага на хора в нужда. Втората е за станалия известен преди близо година случай на Даниел, който откри и върна обявения за общодържавно издирване Георги. Номинирани към момента още са Яна Димитрова – директор на два от центровете за деца в Стара Загора, Петя Дикова, която заедно с доброволци и дарители от „Помощ за хората в нужда“ подкрепя възрастни, Боен клуб „Атила“, както и детска градина №55 „Незабравка“ в село Хан Аспарух. „Доброто няма граници“, заяви по повод тазгодишните номинации Ваня Попова.
Статуетката „Добрият самарянин“ ще бъде връчена на церемония в Държавна опера Стара Загора на 19 декември от 19ч.. Наред с нея отличилите се истории ще бъдат наградени и със специално отличие на общността. Онези, които получават за втори път номинация, ще бъдат отличени с наградата „Неуморимо добър самарянин“, отбеляза Ваня Попова. Тя разкри още, че тази година каузата по повод „Щедрия вторник“, който се провежда в началото на декември, е събирането на средства за изграждане на монумент „Добрият самарянин“. С издигането му ще бъде отбелязана близо 130-та годишна история на самарянските дружества в Стара Загора, посочи Ваня Попова.
Прочети цялата публикация




Доналд Тръмп разпалва дискусии за нов световен ред, докато лидери сигнализират за промяна в международни съюзи
Алваро Арбелоа: Говорих с Шаби Алонсо, Реал ще се бори за всички трофеи
България: За да не стане пак, както си беше
Трус в НБА! ЛеБрон Джеймс напуска Лейкърс през лятото
Бившият премиер на Молдова: Номинацията на Санду за Нобелова награда е „манипулация“
Представят книга, посветена на Апостола на свободата в РИМ – Стара Загора
Кукловодите на Епстийн остават безнаказани и още ръководят щоуто
Най-добрият подарък за Свети Валентин! Голямо намаление на класическия Office 2021 Pro и най-новия Win 11 Pro – само за 12 евро!
Мартин Карбовски на 56 г. - винаги директен и провокативен
„Къде са бургазлиите?“: Доброволци от София, Поморие и Беларус спасиха манастира край „Меден рудник“ след бурята
Москва: Ще отговорим на всеки опит за игнориране на интересите на Русия в Арктика
Тръмп: Путин спази думата си, беше важно в този студ
Временна организация на движението в Българово – кога влиза в сила
Ирански дрон Shahed-139 доближи самолетоносача "Ейбрахам Линкълн", американците го свалиха ВИДЕО
Горчивото заключение на Европа - американците са лошите
Затварят за месец част от улица в ж.к. "Зорница" заради ВиК ремонт
Епстийн имал тайно дете, отнели го от майката веднага след раждането ВИДЕО
Руски удари в Украйна: Поразена е електроцентрала в Киев, двама младежи загинаха в Запорожие
След стрелба по автомобил: Откриха мъртви трима жители на арабски град в Израел
Първият съпруг на Джил Байдън бе обвинен за убийството на жена си ВИДЕО