Самоубийствен атентат в Исламабад, талибаните поеха отговорност

Пакистанските талибани поеха отговорност за днешния самоубийствен атентат в Исламабад, при който бяха убити най-малко 12 души и 27 бяха ранени, предаде Франс прес, съобщи БТА.
"Днес един от нашите членове атакува съд в Исламабад", заяви ислямистката организация.
"Ще бъдат извършвани атаки срещу тези, които постановяват решения, които се основават на неислямски закони, срещу тези, които изпълняват решенията, и срещу тези, които ги защитават, докато шериатът не вземе връх в цялата страна", се казва в изявление на пакистанските талибани.
Според очевидци атентаторът самоубиец е чакал пред сградата на съда, преди да задейства взривното си устройство, близо до полицейска кола.
Пакистан, който е принуден да се справя с нови атаки срещу силите си за сигурност, иска от Афганистан, който е под властта на афганистанските талибани, да гарантира, че ще престане да подкрепя пакистанските талибани. Кабул отрича да им предоставя убежище на своя територия.
Двете страни се споразумяха за примирие помежду си, въпреки че не успяха да се договорят за конкретни детайли на няколко кръга преговори.
Пакистанският министър на отбраната Хаваджа Асиф окачестви днешния самоубийствен атентат като тревожен сигнал.
Прочети цялата публикация



След дни без ток: Възстановиха електрозахранването в Берлин
Убийство за няколкостотин евро: деца в престъпния свят
Експлозия в джамия в Сирия отне живота на осем души
Служител на украинското разузнаване: Новият взрив в Москва е наше дело ВИДЕО
Руски генерал беше убит в Москва, взривиха автомобила му
Вандалска атака над българското посолство в Скопие. МВнР с остра реакция
Сирийските правителствени сили поеха пълен контрол над град Алепо
Стоян Тончев: България няма проблем с липсата на пищни предизборни кампании. България има проблем с липсата на визия
Експлозия след сватба в Исламабад, загинаха младоженците и още шестима
Експлозия след сватба в Исламабад, загинаха младоженците и още шестима
Русия въвежда пълен дигитален контрол – личните съобщения ще се пазят 3 години
ЕС обяви кога ще подпише търговското споразумение с Меркосур
Екстремен студ парализира въздушния трафик в Северна Финландия
Шофьор: Тази вечер пътят беше ад. Лед като стъкло, сняг отгоре, пясък - никъде по пътя, коли върху мантинелите и в канавките
Екстремен студ в Европа: Температурите в Северна Финландия паднаха до близо минус 40 градуса
„Хиперзвукова“ ракета с лампи от СССР и технологии от времето на Гагарин? Орешник се оказа мит, а не чудо
Изпращат още стотици полицаи в Минесота след протестите
Шофьор: Тази вечер пътят беше ад. Лед като стъкло, сняг отгоре, пясък - никъде по пътя, коли върху мантинелите и в канавките
Ергенка би взела куче,отколкото да има дете от гаджето
Константин - любимец на покоен подземен бос