Нова ледена пързалка ще бъде открита пред НДК този петък
С отварянето на Sofia Christmas Fest, столицата ще заблести в коледни светлини с нов вълнуващ акцент- ледена пързалка върху емблематичните фонтани пред НДК. В периода от 21.11.2025-28.12.2025 малки и големи ще могат да се насладят на истински снежни забавления под открито небе.
Пързалката е с площ от 320 кв. м и ще работи всеки ден, в продължение на 38 дни от 11:00 до 23:00 ч. Откриването е на 21 ноември /петък/ от 11:00 часа и всички билети ще бъдат на половин цена. Всяка сесия ще е с продължителност 45 минути и започва на всеки кръгъл час. На място ще има изграден специализиран гардероб за кънки под наем с над 600 чифта. Инструктори ще бъдат в помощ на начинаещите. Деца до 6 години ще бъдат допускани само с придружител. Капацитет ще бъде ограничен до 100 души на сесия, за да се гарантира комфортът и безопасността на посетитетлите. Съоръжението работи с безвредни за природата охладителни течности и термопомпа от последно поколение с висок коефициент на полезно действие, което гарантира безопасност и енергийна ефективност.
За любителите на ледените спортове са предвидени и специални демонстрации, които ще допринесат за празничното настроение.
„Искаме всеки посетител да почувства, че е част от коледната магия – а пързалката е мястото, където това се случва най-искрено и с усмивка,“ споделят организаторите.
Билетите ще могат да бъдат закупени на място и в мрежата на EVENTIM.bg. В деня на откриването – 21 ноември /петък/, билетите ще бъдат с 50% отстъпка. Редовната цена на билетите е 25 лв със собствени кънки и 30 лв с включен наем и гардероб. В делничните дни през месец ноември сесиите от 11:00 до 16:00 часа (включително) ще са на преференциална цена - съответно 20 лева и 25 лева. В останалите часове от 17:00 до 22:00 (включително) сесиите са на редовната си цена. Посетителите могат да се възползват и от семейни билети за един възрастен и едно дете до 6 години включително на цени с кънки - 45,00 лева, без кънки - 37,50 лева.
Sofia Christmas Fest е коледното градче на София, което събира на едно място празничен базар, гурме зони, сцена за концерти и спектакли, атракциони и много празнични светлинни инсталации. Посетителите могат да се насладят на богата културна програма, вкусни сезонни специалитети и коледни изненади за цялото семейство.
Прочети цялата публикация



Арагчи отпътува за срещата с Уиткоф и Къшнър в Женева по ядрената програма на Иран
Рубио планира среща със Зеленски в Мюнхен
Ново разследване: Убийство ли е смъртта на Кърт Кобейн?
Томислав Дончев: Бихме участвали в мнозинство с политическа логика и смисъл
The Times: Масова миграция и колапс на икономиките в страните от Персийския залив
Икономическите последици от американско-израелската война срещу Иран
Канада обсъжда военна помощ за Близкия изток
Убийството на Ел Менчо! Мексико отваря нова глава в борбата с картелите
Удар с дрон доведе до призиви за край на британското военно присъствие в Кипър
Иран: Какви са сценариите за времето след войната
Киев порази с британски ракети ключов за руската армия завод в Брянск (видео)
Бургазлийка в "Стани богат": В 1000 години има 100 века, гносеологията изучава нещо, от което ни е гнус
Международен анализатор: Целта на операцията срещу Иран е ликвидирането на ядрената му програма, а не смяна на режима
Цветан Цеков: Районът на Персийския залив е на едни от най-големите производители за торове в света
Синдикатът „Образование“ предлага санкции за родители при отсъствия на ученици и повтаряне на класа
Петя Димитрова: Банките в България поддържат едни от най-ниските лихви при кредитите в Европа
Барселона получи лиценз за по-голям капацитет на "Камп Ноу"
Франсис Фукуяма: Северна Корея се оказа права за ядрените оръжия