Микел Артета: Пеп Гуардиола е вдъхновението зад моята треньорска кариера

Мениджърът на Арсенал, Микел Артета, не скри възхищението си към Пеп Гуардиола, определяйки го като своя идол и ключова фигура в професионалното си израстване. В интервю, дадено преди важен мач, испанският специалист разкри колко дълбоко влияние е оказал наставникът на Манчестър Сити върху неговия път във футбола.
„Още като тийнейджър, когато бях на 15 години, Пеп беше моят кумир на терена. По-късно съдбата ни събра отново – този път като колеги в Манчестър Сити. Работата рамо до рамо с него беше истински подарък и един от най-ценните периоди в живота ми“, сподели Артета с видимо вълнение.
Той подчерта, че споделените ценности и общата футболна философия, изградени още в школата на Барселона, са ги сближили още повече.
„Нашите възгледи за играта и подходът към футбола винаги са били в синхрон. След като напуснах Барселона, исках да се развивам и да трупам нови знания. Пеп ми подаде ръка и ми даде шанс да се присъединя към неговия екип – решение, което промени живота ми“, допълни мениджърът на „артилеристите“.
Артета не пропусна да отбележи, че именно благодарение на Гуардиола днес заема ръководния пост в Арсенал.
„Фактът, че съм тук и водя този велик клуб, до голяма степен се дължи на него. Това е едно от най-правилните решения, които съм взимал“, категоричен бе той.
С тези думи Микел Артета още веднъж подчерта значението на менторството и добрия пример във футбола, а признанието му към Пеп Гуардиола е поредното доказателство за силата на вдъхновението и приятелството в света на спорта.
Прочети цялата публикация




Микел Артета: Пеп Гуардиола остава моят вдъхновител, въпреки битката за трофея
Тиери Анри очаква голямо бъдеще за Нико О’Райли в националния отбор на Англия
Артета за Сака: Напълно му вярвам и го обичам
Войната като бизнес: Как печелят пропагандистите на Путин
Реал Мадрид и Манчестър Сити обещават зрелище в Шампионска лига
Шок на „Етихад“: Манчестър Сити изпусна победата срещу Нотингам след два шедьовъра
Цял отбор контузените в Арсенал
Синът на Аня Пенчева, Ангел Караньотов, ще се жени
Деспина Ванди с откровена изповед: Децата за мен са по-важни от музиката (ВИДЕО)
Фейгин е 23-та на световното по фигурно пързаляне
Проектът Mistral AI ще изгради дата-центрове на стойност $830 млн в Европа, използвайки чипове на Nvidia
Учени създадоха материал, който може да променя цвета и текстурата си
Янкулов поиска Прокурорската колегия на ВСС да отстрани Сарафов за дисциплинарни нарушения
Киселова с редица въпроси след споразумението за сигурност между България и Украйна
Народният театър дава сцена на разследващата журналистика
САЩ отговориха остро на Испания: Не се нуждаем от вас или помощта на която и да е друга държава
Киселова с редица въпроси след споразумението за сигурност между България и Украйна
ЕС предупреди страните да се готвят за продължителен срив на енергийния пазар
Храна срещу вот? Адемов: Държавата няма да допусне натиск върху уязвими групи преди изборите
Прощаваме се с Боби Михайлов на 4 април, Стоичков написа прочувствено послание