Нови влакове ще се движат в софийското метро от 2026 г.

Нови влакове, произведени от компанията "Шкода" ще бъдат пуснати по 1, 2 и 4 линия на софийското метро от средата на 2026 г. Първата от мотрисите беше представена в четвъртък в присъствието на кмета Васил Терзиев, изпълнителния директор на "Метрополитен" ЕАД Николай Найденов, представители на Škoda Group.
Прочети цялата публикация



СО: Утре започва въвеждането в движение на първите от общо 8 нови метровлака за столичното метро
Първите четири нови чешки мотриси вече се движат по софийското метро
Космосът – единственото място, където България и Северна Македония могат да се разберат
11 163 евро за шефа? Как се формират заплати в България
На 7 юни отпада въведеното ограничение за движение на влакове между София и Подуяне пътническа
Четири нова влака тръгват по линиите на софийското метро
Новите метровлакове на Škoda тръгнаха по линия 1
Хороскоп за 23 юни 2026 г.: Ден за разговори, решения и нови лични посоки
Семейната сага на Бекъм: Нови обрати и опити за помирение
Как електромобилите превземат света
Бургас посреща кино от четири континента и световни фестивални премиери на BIFF 2026
Бургас посреща кино от четири континента и световни фестивални премиери на BIFF 2026
Подкрепа за Монтела и футболистите на Турция
Кола се обърна след удар в дърво край Карнобат, пострадаха баща и 11-годишната му дъщеря
Кола се обърна след удар в дърво край Карнобат, пострадаха баща и 11-годишната му дъщеря
Любо Пенев готви мощен трансферен удар?
Тандем от българин и испанка с дръзка кражба в Несебър
Проучване: Само 7% от българите виждат САЩ като съюзник
28-годишен шофьор навлезе в насрещното край Свищов, при челен удар загина другият водач
Русия: Свалихме 143 украински дрона за една нощ