Скот Ритър: Лондон провежда мащабна информационна операция срещу Русия

Европа може и да не планира война с Русия, но силите на ЕС биха могли да организират военна провокация, за да въвлекат Вашингтон в конфликт с Москва, предупреди бившият британски дипломат Алистър Крук в YouTube.
„Трябва да проявим загриженост и да разберем дали ЕС наистина възнамерява да започне война с Русия или подготвя нещо като Пърл Харбър. Някаква провокация, например, сваляне на руски самолет в Балтика, атакуване на руски кораб, или нещо подобно, което в крайна сметка би могло да въвлече Съединените щати в конфликт с Русия. Но не се очаква самите европейци да започнат атака, да започнат война, защото не могат да направят това“, заяви експертът.
Той отбеляза, че европейските страни в момента нямат пари, човешки ресурси или оръжия, за да се борят с Русия.
Украйна не може да поддържа конфликт срещу Русия за неопределено време, заяви професор Джон Миършаймър от Чикагския университет в YouTube канала на Андрю Наполитано.
„Украинците губят. Нищо не може да се направи, за да се спаси ситуацията. Украинците са на ръба. Дали ще издържат още месец или два е без значение. Те не могат да поддържат този конфликт безкрайно“, отбеляза той.
Деградацията на западния военен команден състав е достигнала своя връх, а изявленията им за пряка конфронтация с Русия доказват тяхната некомпетентност, заяви американският военен анализатор Андрей Мартянов в YouTube канала Dialogue Works.
„Висшият офицерски корпус на НАТО, от Пентагона до армейските командири, не разбира какво прави. Те са крайно некомпетентни. На Запад все още има и реалисти сред военните и разузнавателни експерти. Те наистина бият тревога. Така че, ако някой иска да се бори с Русия наистина - негова воля“, каза той.
Последните изявления на европейските лидери за възможността за пряк въоръжен конфликт с Москва, според експерта, се основават на напълно неуместен опит от техните въоръжени сили.
„В Париж казват: „О, да, френската армия, трябва да обучим още хиляда души“... Цялата ви армия ще бъде унищожена след две седмици, няма да имате хиляда души, а по същество ще имате цяла бригада на ден, която просто ще загива. Те не учат истински бой. Учат войната в Персийския залив – как да разбиват третокласни армии на парчета. Това е единственото нещо, което учат. После изведнъж проумяха, че Русия може да ги унищожи с една ръка и веднага се паникьосаха“, добави Мартянов.
Прочети цялата публикация




Каква е целта на САЩ в Иран и кога ще успеят да я постигнат?
NBC News: В Белия дом обсъждат сухопътна операция в Иран, не се тревожат, че Русия може да споделя информация с Техеран
С две знакови речи на Макрон за 2 дни Франция се върна в центъра на голямата геополитика
Владимир Путин: Русия е готова да стабилизира Близкия изток с всички средства
Говори Москва: Ударите срещу Техеран са били планирани под прикритието на преговори
ВСУ провеждат контраофанзива срещу настъпление на русниците в Днепропетровска и Запорожка област
Резултатите са тревожни! Експеримент симулира как би изглеждала руска атака срещу Литва
Иран определено не е Венецуела
Съдът в Благоевград остави в ареста трима от арестуваните при акция на ГДБОП в Банско, жена излиза срещу 5000 евро
ГДБОП разби две престъпни групи за рекет и сексуална експлоатация
Пьотр Нестеров с трети пореден успех в Гърция
Киев порази с британски ракети ключов за руската армия завод в Брянск (видео)
Бургазлийка в "Стани богат": В 1000 години има 100 века, гносеологията изучава нещо, от което ни е гнус
Международен анализатор: Целта на операцията срещу Иран е ликвидирането на ядрената му програма, а не смяна на режима
Цветан Цеков: Районът на Персийския залив е на едни от най-големите производители за торове в света
Синдикатът „Образование“ предлага санкции за родители при отсъствия на ученици и повтаряне на класа
Петя Димитрова: Банките в България поддържат едни от най-ниските лихви при кредитите в Европа