Президентът на Барселона тръшна вратата на Меси

След като Лионел Меси направи изненадващо посещение на обновения стадион „Камп Ноу“ по-рано тази седмица, отново се заговори за завръщане на аржентинеца в Барселона.
Изминаха повече от четири години, откакто световната суперзвезда напусна "Блаугранас" при изключително разочароващи обстоятелства. Постоянните слухове за евентуално завръщане и неотдавнашното му посещение, съчетано с признанията му за вечна любов към клуба, отново разпалиха спекулациите.
Въпреки всички приказки и слухове, завръщането на Меси в Барселона като играч така или иначе изглеждаше малко вероятно в този момент, особено след като той подписа нов с Интер Маями. Обтегнатите му отношения с настоящия президент на Барса, Жоан Лапорта, също правеха всеки план за завръщане изключително труден.
Сега самият Лапорта излезе с коментар и затвори вратата пред осемкратния носител на "Златната топка" за сензационно завръщане в клуба в качеството му на играч.
„Връщането на Лео Меси като играч е нещо, което просто не е реалистично. Към момента той има договор с Интер Маями“, заяви Лапорта, цитиран от Фабрицио Романо.
Президентът на Барселона не спря дотук, като добави, че отборът е фокусиран върху изграждането на бъдещето, а не върху постоянно обръщане назад към миналото.
„Клубът гради проект за настоящето и бъдещето. Сложно е, и ако живееш в миналото, трудно се придвижваш напред“, допълни той.
Прочети цялата публикация



Барселона слага статуя на Меси пред реновирания "Камп Ноу"
Лапорта за Меси: Сега не е моментът да се говорят спекулации с нереалистични сценарии
Удариха Тръмп с вратата на тоалетната по време на среща с пресата в самолета му ВИДЕО
Барселона победи Айнтрахт с два гола на защитника Кунде
Зидан е водещ вариант за наследник на Алонсо, Перес дал последен шанс на баския спец
Меси направи Интер Маями шампион в МЛС (ВИДЕО)
Феран Торес вкара три гола за успеха на Барса срещу Бетис
Яя Туре пак нападна Гуардиола: Не виждам човек, а змия... отнасяше се с мен като с прах
Меси: Не съм играл, за да се сравнявам с някого
Лионел Меси: През 2012 г. вкарах 91 гола... но никога не ми е пукало за рекорди
Вместо вот на недоверие, ИТН поиска 30 минути почивка на парламента
Арсенал с нова победа в ШЛ, равенство между Леверкузен и Нюкасъл
Кели Озбърн разкри мрачната причина защо е отслабнала толкова драстично (СНИМКИ)
Украйна удари нефтодобивна платформа на "Лукойл" в Каспийско море
Важен човек за Михаел Шумахер стана жертва на жестока атака
Етър се раздели с петима
Възрастен мъж е обвинен в блудство с 13-годишна в автобус край Кюстендил
Тръмп твърди, че е спрял война между две страни, които се намират на повече от 2000 км една от друга
Реал Мадрид загуби дербито с Ман Сити в ШЛ
Новият график на БДЖ влиза в сила от неделя