Кметът на Стара Загора опровергава доклад на Института за пазарна икономика

Кметът на община Стара Загора Живко Тодоров опроверга твърдения от последния доклад на Института за пазарна икономика, който сочи липса на инвестиции в областта. Според Тодоров данните, които предоставят икономистите са вероятно стари и противоречат на техния доклад от преди пет месеца за област Стара Загора, който отчита много по-добри показатели за региона. Адриан Николов: Липсват инвестиции на област Стара ЗагораСтара Загора в челната тройка по икономическо развитие в страната, сочи анализ на ИПИ
Кметът на Стара Загора припомни, че в общината се развиват успешно две индустриални зони, които привличат инвеститори и създават работни места.
"На фона на всички общини две поредни години община Стара Загора взема наградата за най-много инвестиции. Индустриална зона "Еленино" привлече инвеститор клас А с хиляди работни места и инвестиции за стотици милиони, отделно е Индустриална зона "Загоре", която се запълни за две години и всички терени са разпродадени на инвеститори", посочи кметът Тодоров.
Той недоумява защо има такива големи разминавания в данните за областта само в рамките на няколко месеца в изследването на Института.
"В предходно интервю, отново за Радио Стара Загора, през май от Института посочват, че за разлика от повечето области Стара Загора запазва ниски размери на местните данъци, в сегашния доклад обаче се поставя незадоволителна оценка по отношение на местните данъци. В доклада си посочват, че качеството на пътната настилка остава ниско в област Стара Загора, а пет месеца по-рано в доклада им пише че Стара Загора се подрежда в челната тройка по области по отношение на качеството на пътната настилка", посочи кметът на СтараЗагора.
Живко Тодоров обяви, че е възложил на секретаря на общината да се свърже с Института за пазарна икономика, за да уточнят причините за разминаванията им в докладите за област Стара Загора.
Прочети цялата публикация



Адриан Николов: Липсват инвестиции на област Стара Загора
Научна конференция “Операта и градът” ще се проведе в Стара Загора
13 хил. дръвчета бяха засадени на мястото на опожарена гора край Стара Загора
13 хил. дръвчета бяха засадени на мястото на опожарената гора в местността "Седми километър"
Зам.-кметът на Стара Загора Светослав Колев: Запазете човечността в себе си, отправи послание към младите медици
Делегация от Стара Загора с предложение за сътрудничество с градове в Република Турция
Общо 37 машини са в готовност за поддържане на пътната мрежа в Старозагорско
Българският спортен тотализатор на концесия за 15 години
Чрез игри и песни старозагорски деца възприемат толерантността към различието
Няма да местят Детската хирургия на Университетската болница в Стара Загора
Старозагорската полиция заложи двама с близо 150 грама метамфетамин
ПП–ДБ: ДПС, ГЕРБ и БСП подготвят „концесия в тъмното“ за Българския спортен тотализатор
Проф. Станчев: Ако европейците и американците продължат да проявяват нерешителност, Путин ще се възползва
2 млрд. евро гаранции за покупката на "Лукойл", реформа на концесионните такси за подземните богатства
За пръв път от 25 години азиатска слоница в зоопарка "Смитсониън" е бременна (ВИДЕО)
Как приемането на еврото ще се отрази на цените на жилищата
Започна изграждането на нов водопровод в Хасково
Унгарци ще раздават правосъдие на Лудогорец – Селта
Страните от ЕС трябва да признават еднополовите бракове – дори да са сключени в друга страна
Защо Ирландия е „ахилесовата пета“ в отбраната на Запада