Шефът на „Роснефт“: Не всички западни политици осъзнават рисковете, пред които са изправени

Игор Сечин, шефът на най-големия руски производител на петрол "Роснефт", днес заяви, че санкциите, наложени от Запада на Русия и Китай, ще доближат икономиките на западните страни до икономическа криза, съобщи Ройтерс, предаде БТА.
В изказване на Руско-китайския енергиен бизнес форум (РКЕБФ) в Пекин Сечин, един от най-влиятелните хора в енергийния сектор на Русия, заяви също, че потребителите на Запада вече плащат висока цена за енергията.
"Продължаващата агресивна политика на Запада по отношение на санкциите срещу Русия и Китай без съмнение ще доведе до нова икономическа криза в западните страни", заяви Сечин. "Не всички западни политици осъзнават рисковете, пред които са изправени."
Съчетанието на руските ресурси и китайската технологична платформа осигурява развитието на икономиките на двете страни, допълни шефът на "Роснефт“, предаде ТАСС.
"Лишени от достъп до конкурентната ресурсна база на Русия и компонентната база на Китай, нашите западни опоненти могат да загубят технологичната и икономическата си субектност, което ще създаде предпоставки за реализиране на рисковете от цивилизационни преразпределения", заяви Сечин.
Китай се опитва да постигне независимост от геополитическа нестабилност чрез диверсификация на енергийния си микс, отбеляза също така Сечин, съобщи "Независимая газета". Посочвайки, че енергийното партньорство е един от приоритетите за Русия и Китай, Сечин цитира китайския президент Си Цзинпин, който е казал: "Китай трябва да държи енергийната купа с ориз в свои ръце".
Прочети цялата публикация



Норвежката схема на Епстийн: принцеса, политици, дипломати
Деми Ловато за връзката с 12 години по-възрастния си бивш: Това не беше нормално (ВИДЕО)
Иранската революционна гвардия подкрепя новия върховен лидер, в Катар се чувстват "предадени" след ударите на Техеран
Хакан Фидан: Израел е възприел стратегията за създаване на нестабилност в целия регион
The Times: Масова миграция и колапс на икономиките в страните от Персийския залив
Хегсет: Никой не ни плаши, ние застрашаваме другите - това е нашата работа
NBC News: В Белия дом обсъждат сухопътна операция в Иран, не се тревожат, че Русия може да споделя информация с Техеран
Финансово и икономическо напрежение! Държавите от Персийския залив преразглеждат инвестициите си в чужбина
Ивайло Мирчев: Тревожат ме единствено български партии, които използват фалшиви новини, за да стряскат хората
Анализът на ИСА: България в нова ситуация - "Радев" и "Петрохан" разместиха пластовете
И в Германия опознаха трагедията на българското здравеопазване (ВИДЕО)
Държавният резерв разполага с над 1 млн. тона петролни запаси и е в готовност за реакция
Израел удари Техеран и центъра на Бейрут, САЩ унищожават минни кораби в Ормузкия проток
Жената, стреляла по къщата на Риана, е обвинена в опит за убийство
Какво трябва да знаем за Ормузкия проток: ключовата му роля за световните енергийни доставки
Контейнеровоз е ударен от снаряд край бреговете на ОАЕ
Белият дом: САЩ няма да се зарадват, ако Русия предоставя разузнавателни данни на Иран
Магнитни бури на 12 март 2026 г.: Ще се повиши ли Кр индексът в четвъртък?
Вулканът Кулауеа на Хаваите изригна и затвори парк и магистрала
Иран с нови атаки с ракети и дронове срещу Израел и страните от Залива