The Wall Street Journal: Даниел Дрискол няма амбиции да стане шеф на Пентагона

Ръководителят на сухопътните войски на армията на САЩ Даниел Дрискол няма амбиции да стане шеф на Пентагона, съобщи The Wall Street Journal, позовавайки се на свои източници.
Неназовани американски служители описаха Дрискол като ефективен и харизматичен лидер, а двама висши европейски военни служители заявиха, че техните правителства го смятат за „тежка категория в администрацията“. Нарастващото влияние на Дрискол повдига въпроси дали той е подготвен да замени Пийт Хегсет като министър на отбраната, съобщава вестникът.
Дрискол обаче казва на всички, че няма амбиции да стане шеф на Пентагона, подчертаха източниците на изданието.
В коментар пред вестника, той отрече всякакви различия с Хегсет. Дрискол го нарече „сила на доброто“ и отбеляза, че е „трансформирал Пентагона“. „За мен е чест да имам възможността да работя за президента Доналд Тръмп и министър Хегсет“, каза Дрискол.
По-рано CNN съобщи, че „необичайната роля“ на Дрискол в усилията за мирно разрешаване на конфликта в Украйна е разпалила отново спекулациите, че той „в крайна сметка би могъл да замени Пийт Хегсет“ като ръководител на Пентагона. Този сценарий, според CNN, се обсъжда тихомълком в американската администрация от няколко месеца.
Както съобщи Associated Press, позовавайки се на американски служител, Дрискол, който представлява американската страна в консултациите с Москва и Киев за разрешаване на украинския конфликт, е научил за назначението си седмица преди пътуването си до Киев и срещата си с Володимир Зеленски, където е представил плана на Вашингтон за разрешаване на конфликта. В неделя министърът е участвал в двустранни консултации между САЩ и Украйна в Женева, а в понеделник вечерта и вторник, според Пентагона, е провел срещи с руски представители в Абу Даби (ОАЕ).
Прочети цялата публикация



Белият дом е отворен за среща за сделка с Иран, Техеран публикува имената на 2 985 загинали в безредиците
Белият дом не иска да рискува с продължителна война! Доналд Тръмп търси варианти за действие срещу Техеран
Катрин Зита-Джоунс и Майкъл Дъглас започват нов етап далеч от Холивуд
Решаваща година на фронта! Три варианта за развитието на войната в Украйна
САЩ обмислят персонални удари срещу висши ирански служители и командири, замесени в убийствата на протестиращи
Техеран: САЩ и Израел са отговорни за смъртта на невинни цивилни. Народът ни ще отговори при военна намеса от Вашингтон
За това време армията на Сталин превзе Берлин! 2026-та може да се окаже много лоша за Владимир Путин
Nvidia нае първия в историята си главен маркетинг директор
Мъск "забрави" за Марс, готви първото безпилотно кацане на Starship на Луната през март 2027 г.
Зукърбърг предложи да се намалят изследванията относно вредата на Instagram за децата след скандално проучване
The Guardian: Близък на Тръмп говорил с лице, свързано с чуждо разузнаване
Дама влетя с колата си в магазин в Лос Анджелис и уби трима. Мъж вряза умишлено автомобила си в пешеходци
Паравоенни убиха с дрон най-малко 24 души в Централен Судан
Нови арести в Менеаполис, Уиткоф и Къшнър посетиха самолетоносача "Ейбрахам Линкълн"
В Япония и Тайланд избират предсрочно парламент
Руски дронове атакуваха Одеса от морето, депутат от Радата предупреди за приближаваща финансова катастрофа
Ефектът "Епстийн": Разследват за пране на пари бивш френски министър на културата и дъщеря му
Земетресение от 5.0 по Рихтер разтърси Крит
Фронтменът на 3 Doors Down, Брад Арнолд, почина на 47-годишна възраст ВИДЕО
Протести в Милано, Берлин и Барселона белязаха съботния ден в Европа