Израел провежда операция в Южна Сирия срещу заподозрени членове на „Джемаа Исламия“

Израелските въоръжени сили обявиха днес, че са провели операция в южната част на Сирия с цел арест на заподозрени, предават Ройтерс и Франс прес. Задържаните в село Бейт Джин са членове на организацията „Джемаа Исламия“, съюзник на „Хамас“, предава БТА.
Операцията идва след няколкоседмично събиране на разузнавателна информация, показваща, че групата подготвя атаки срещу израелски цивилни. Израелските военни са били обстреляни и са отвърнали с огън, подпомогнат от въздушна подкрепа, като трима войници са ранени.
Армията съобщи, че всички заподозрени са задържани, а няколко екстремисти са били убити. Войските остават в района и ще продължат операциите срещу предполагаеми заплахи.
Тази година Израел често нанася удари в Сирия, включително в покрайнините на Дамаск и южната част на страната, с цел да предотврати заплахи срещу себе си и да защити друзката общност близо до границата. Израел подчертава, че операциите му са насочени срещу въоръжени враждебни групи, докато сирийските власти твърдят, че при ударите са загинали войници.
Сирийската държавна телевизия съобщи, че при последната операция на израелските сили са загинали 10 души, включително жени и деца, а други остават затрупани под развалините, съобщава АФП.
Прочети цялата публикация



Какви са жертвите в региона на размяната на ударите между Израел и САЩ от една страна и Иран от друга страна
Израелски удар в Бейрут уби четирима ръководители на сунитската групировка Ал-Джамаа ал-Исламия
Техеран поставил три искания към Вашингтон за възобновяване на преговорите, отхвърля посредничество на други страни
Кой владее Ормузкия пролив? Белият дом: Покачването на цените на петрола и природния газ заради войната в Иран е временно
Каква е целта на САЩ в Иран и кога ще успеят да я постигнат?
САЩ признаха за седми загинал американски войник. Израел убил петима от КГИР при удара срещу хотела в Бейрут
Убийството на Ел Менчо! Мексико отваря нова глава в борбата с картелите
С две знакови речи на Макрон за 2 дни Франция се върна в центъра на голямата геополитика
Законни ли са атаките на САЩ срещу Иран?
Лавров: Русия ще направи всичко възможно да осуети военна операция на САЩ и Израел срещу Иран
Бюджетната комисия се заема с удължителния закон и ще изслуша кандидат за подуправител на БНБ
Екзекутираха мъж от Тексас, убил приятелката си и 8-годишния й син ВИДЕО
Гръцкият министър на отбраната е на посещение в България
Спортът по ТВ в четвъртък (12 март)
Аварийни ремонти на „Дунав мост“ спират движението за пет часа
Опенда от Ювентус се настани във вилата на Роналдо
Ресорната комисия обсъжда удължителния бюджет
Слънчево и топло за сезона ще е днес
Важните събития в България и по света днес
Какво е "обратно присъединяване" на Украйна към ЕС и кои 77 реформи се очакват от Киев