Всички авиокомпании остраниха софтуерния проблем в самолетите Airbus A320
Големи въздушни превозвачи от цял свят, включително American Airlines, индийската IndiGo и британската easyJet, бързо са отстранили софтуерна уязвимост в повечето самолети A320 на Airbus, като са ги върнали към предишната версия, след като са уведомили производителя и авиационните регулатори за проблема. Bloomberg съобщи това, позовавайки се на данни на авиокомпаниите.
Бързите действия на компаниите помогнаха да се избегне срив по време на сезона на празничните пътувания, включително увеличеното търсене на въздушен транспорт в САЩ по време на празника Денят на благодарността, отбелязва агенцията.
В петък Airbus обяви, че е идентифицирал проблем, при който слънчевата радиация е влияела пагубно върху данните, критични за управлението на полетите. Производителят обяви спешна актуализация на софтуера за своите самолети от серията A320. Росавиация съобщи, че предварителен анализ на директивата на Airbus е показал, че тя не се прилага за самолети от семейството Airbus A320, експлоатирани от руски авиокомпании.
Прочети цялата публикация



Аварирал камион спря сутрешните полети от и към летище „Васил Левски“
ЕС: В момента няма недостиг на авиационно гориво в Европа, но войната трябва да спре
Ултиматумът на Зеленски: Може ли Украйна да атакува Беларус?
Всички влакове в Германия спряха за часове заради технически проблем
Самолет на египетските авиолинии е кацнал извънредно в Горна Оряховица
Египетски самолет е кацнал аварийно на летището в Горна Оряховица
Въздушна тревога! Руски стратегически бомбардировачи отново летят над Баренцово и Норвежко море
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Ден за оцеляване и ранна квалификация: Хърватия и Колумбия пред ключови битки на Мондиала
Ден за оцеляване и ранна квалификация: Хърватия и Колумбия пред ключови битки на Мондиала
Война на дронове! Пентагонът изгражда два полигона, където да се симулират условията на бойното поле в Украйна
Откриха изгубен град на маите в мексиканската джунгла
Валерия Гърневска, Юлия Стаматова и Джордж Лазаров с победи в Сърбия
Древни египетски статуетки изплуваха от контейнер за боклук в Атина
Ултиматумът на Зеленски: Може ли Украйна да атакува Беларус?
Продуцентска къща „АЖУР ПИКО” и Културна организация „Арт ателие 77“ представят „BG МАРИУС” н Бургас
Нови пейки за повече комфорт на детската площадка до реката в Сандански
Марко Рубио: САЩ няма да направят нищо, което би подкопало сигурността на съюзниците им в Персийския залив
След спасителна мисия: Два гривести вълка се завръщат в дивата природа в Аржентина