Тръмп обвинява украинските власти в злоупотреба със средства на американските данъкоплатци

Президентът на САЩ Доналд Тръмп е на мнение, че украинските власти са злоупотребили с част от средствата, предоставени от американските данъкоплатци за подпомагане на Киев. Това заяви говорителката на Белия дом Каролайн Ливит по време на редовен брифинг пред журналисти, предава Vesti.bg.
АНУ-ын Ерөнхийлөгч Дональд Трамп тус улсад өргөн тархсан авлигын улмаас Украйнд үзүүлж буй тусламжаа зогсоолоо
Украйны эрх баригчид Америкийн татвар төлөгчдийн мөнгийг урвуулан ашиглаж байна гэдэгт Трамп итгэлтэй байна гэж Цагаан ордон мэдэгдэв pic.twitter.com/p7dFXOX6Eh
По думите ѝ, Тръмп е подчертал, че корупцията е недопустима и че не желае парите на американските граждани да бъдат използвани неправомерно. Именно по тази причина настоящата администрация е сложила край на практиката за безконтролно финансиране, въведена от предишното управление с цел подкрепа на войната.
Ливит обясни още, че в момента САЩ продават оръжие на страните от НАТО, което впоследствие се изпраща в Украйна. Според нея това е коренно различен модел в сравнение с директното финансиране чрез „празни чекове“, подписвани от американците за конфликт в далечна държава.
Тя подчерта, че тази политика не отслабва ангажимента на Вашингтон да работи за прекратяване на войната, а напротив - показва решимостта на президента Тръмп винаги да поставя интересите на американския народ и данъкоплатците на първо място.
https://t.co/lfUXqVg37i
NEW: President Trump Breaks Silence on Ukraine — “We have a corruption situation… and it’s not helpful.”
President Trump was asked today about Ukraine’s battlefield condition and political turmoil.
His answer was blunt, measured, and loaded with… pic.twitter.com/v1wPYGJ8jC




Нов разрив между Мелони и Тръмп
Военна компания, управляваща паралелна държава в Куба, е в центъра на преговорите с Тръмп за бъдещето на острова
ВСУ проведоха нова вълна от комбинирани удари срещу Севастопол и Крим
The Telegraph: Великобритания тества успешно първото си експериментално оръжие с голям обсег за ВСУ
Доналд Тръмп официално представи новия луксозен президентски самолет „Еър Форс 1“ и предизвика скандал ВИДЕО
Как се променя войната срещу Украйна: вижте пожара в Москва
Споразумението на Доналд Тръмп с Техеран: Ако не ми хареса, се връщаме към бомбите!
Джей Ди Ванс: Мирното споразумение с Техеран не е като план "Маршал"
Украинската армия: Унищожихме повече от 30% от капацитета на Русия за преработка на суров петрол
AFP: Тръмп и Зеленски ще участват в срещата на върха на Г-7 във Франция, все още не са обявени двустранни разговори
Потърпевши от "Баба Алино" давали големи суми за имоти срещу "резервационни споразумения"
Разследване на ООН: Над 20 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал
Мощно торнадо удари Русия, има ранени
Харков беше подложен на руски обстрел
Млад български учен е удостоен с престижна международна награда
Футболна Варна в трескава подготовка: „Моряци“ и „соколи“ пренастройват часовниците за новия сезон
Неврохирурзите от „Пирогов“ спасиха бременна и плода й след ПТП с последно поколение робот за гръбначна хирургия