Жертвите на опустошителния пожар в Хонконг достигнаха 159 души

Броят на загиналите при най-тежкия пожар в Хонконг от десетилетия насам нарасна до 159 души, съобщи полицията, цитирана от Ройтерс. Сред жертвите има бебе и 97-годишен човек. Претърсването на останките от големия жилищен комплекс все още продължава, като около 30 души остават в неизвестност, предава Vesti.bg.
До момента са идентифицирани 140 от загиналите - 91 жени и 49 мъже на възраст между 1 и 97 години. В рамките на разследването 21 души са задържани по подозрение за непредумишлено убийство. Антикорупционните служби на Хонконг също проверяват възможни случаи на злоупотреби и корупция.
Създадена е независима комисия, ръководена от съдии, която да разследва трагедията и да направи цялостна ревизия на контрола върху строителните ремонти. Предишни проверки са уверявали жителите, че пожарният риск е „относително нисък“, въпреки подадените сигнали за опасност, свързана с ремонтните дейности.
Властите посочват, че използваните при ремонта пластмасова мрежа и изолационна пяна са улеснили бързото разпространение на огъня, тъй като не отговарят на противопожарните изисквания.
Междувременно ръководството на Хонконг продължава с подготовката за изборите, насрочени за неделя, въпреки очакванията за по-ниска избирателна активност заради общественото недоволство и траура след трагедията. Плановете за провеждането им срещат критики от граждани, според които властите поставят политическите си приоритети над грижата за пострадалите.
По официални данни над 2600 обитатели на опожарения комплекс са временно настанени. Повече от хиляда души са настанени в хостели, лагери или хотели, а още 1607 жители са преместени в преходни жилища.
Прочети цялата публикация



Жертвите при пожара в Хонконг достигнаха 128
Властите в Хонконг предупредиха световните медии да не свързват скорошния пожар с днешните избори
Броят на жертвите при пожара в Хонконг достигна 159 души
В Хонконг откриха материали от изгорелите сгради, които не отговарят на стандартите за безопасност
Броят на жертвите в Хонконг достигна 146, търсенето на оцелели продължава
Броят на жертвите на пожара в Хонконг се увеличи до 146
Трагедия и напрежение в Хонконг: 128 жертви, политически предупреждения от Пекин
128 са жертвите на пожара в Хонконг, неясна е съдбата на стотици домашни любимци ВИДЕО
Най-смъртоносният пожар от 1948 г.: Хонконг скърби за жертвите, търсенето на тела продължава
Загиналите в огнения ад в Хонконг вече са 94 ВИДЕО
Microsoft си спомни за същевуването на прозореца „Run“ и го преработи
София в зимни условия: Пътищата се обработват срещу заледяване
Димитър Илчев: Илюстрацията трябва да провокира зрителя да мисли
Ето кой е "тихият" коз на Левкси
Дронова атака срещу Одеска област взе жертва и причини материални щети
Виртуална реалност обучава кандидат-шофьори във Великобритания
Патриарх Даниил отслужи Златоустова литургия за Рождество Христово: За много благословени години!
Вижте какво е положението през Троянския проход. По-добре отложете пътуването!
Как социална работничка от Варна променя съдбите на деца и семейства вече 32 години