Стена на трафопост в Дупница се превръща в арт произведение с образа на Левски

В рамките на инициативата на ЕРМ Запад за облагородяване на градската среда трафопост в град Дупница беше изрисуван с лика на Апостола на свободата – Васил Левски.
Художествената композиция включва и непреходното му послание: „Времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме.“ Проектът е дело на стрийт артистите Георги Стефанов и Sofia Graffiti Tour.
Трафопостът се намира в обновена от Община Дупница градска градина. Новата визия допринася за още по-приветлив и мотивиращ облик на градското пространство за жителите и гостите на града. Проектът е част от дългосрочното партньорство между ЕРМ Запад, част от Електрохолд, и местните власти за създаване на красива и приветлива среда и за възпитаване на отговорно отношение към елементите в нея. Визията на трафопоста цели да носи емоция, да създава чувство за принадлежност и гордост и да напомня на поколенията за подвизите на великите българи и техните послания.
С този нов художествен акцент ЕРМ Запад и Електрохолд продължават да подкрепят инициативи, които повишават качеството на живот в регионите, в които компанията работи, и насърчават социално отговорното партньорство с местните общности.
Прочети цялата публикация



Константин на 50: Един от най-обичаните попфолк изпълнители празнува юбилей
„Агенти на времето: Васил Левски“ предизвика силен обществен интерес преди премиерата си
Създателите на AI филма за Васил Левски защитиха анимацията с официална позиция (ВИДЕО)
Гени и страсти: Наследствена ли е любовта ни към футболен клуб или рок група?
"Red Flag": Тото направи чалга дует с Малина (ВИДЕО)
Възрожденската къща на Борис Луканов в Ловеч се превръща в арт пространство (СНИМКИ)
Резултати от контроли играни днес
Вин Дизел на 59 г.: От охранител в нощен клуб до екшън икона
Горещ уикенд: Фестивали и концерти заливат страната
Спаси Пловдив предлага четири автомобилни подлеза по бул. Копривщица вместо железопътна естакада
Авторско право в ЕС и геоблокиране
Моторист помете 73-годишна жена в центъра на Бургас! Тя е със счупен таз!
Бургаският куклен театър с международен успех
Спектакълът „Нарисувай ми човек“ на Държавен куклен театър Бургас впечатли публиката на фестивала Pimprléto 2026 в Чехия
Фратрия срещу Марек на живо: Къде може да гледате мача от MrBit Втора лига
Де ла Фуенте за сбиването след финала: Недопустимо и неприемливо
Футболист от Серия А с положителна проба за кокаин
Шофьор с положителна проба за наркотици се заби в стълб в центъра на Варна (снимки)
Старт на надпреварата за ООН: Шестима кандидати се борят за поста на Антонио Гутериш