Fakti.bg | 09.12.2025 03:28:19 | 26

Немският политолог Патрик Бааб: Зеленски може да опита да избяга от Украйна


Володимир Зеленски е в толкова опасна ситуация, че може да се опита да избяга от Украйна, изрази това мнение немският политолог Патрик Бааб в YouTube канала Deep Dive.

„Зеленски е в много опасна ситуация, така че единствената му надежда са американските специални части, които ще му помогнат да се премести в друга държава“, обясни той.

Според експерта няма надежда украинската армия да обърне хода на бойните действия, така че Зеленски няма друг избор, освен да избяга от страната, за да се опита да избегне последствията от неуспехите на фронта.

Вчера списание The National Interest съобщи, че неуспехите на украинските въоръжени сили на фронтовата линия и продължаващият натиск могат да принудят президента на страната да избяга в Израел.

Междувременно журналистът Пол Стайгън написа, че САЩ планират да се отърват от Зеленски заради нежеланието му да приеме позицията на Вашингтон по украинския конфликт.

Украйна няма да оцелее дълго без западна военна помощ, смята Кристоф Ванер, кореспондент на телевизионния канал Die Welt, базиран в украинската столица.

„Тръмп има всички лостове. Просто трябва да спре да доставя оръжия на украинците и тогава те няма да издържат дълго“, каза той.

Според него, въпреки критичната ситуация в страната, Киев все още се стреми да продължи конфликта с Русия.

Прочети цялата публикация