Меси очаквано взе приза за Най-полезен играч в Мейджър Лийг Сокър

След като спечели шампионската титла с Интер Маями, Лионел Меси очаквано взе и приза за Най-полезен играч в Мейджър Лийг Сокър, предаде sportal.bg.
По този начин аржентинецът стана първият футболист в историята на лигата, който печели тази награда в два поредни сезона.
През настоящата кампания 38-годишният осемкратен носител на "Златната топка" отбеляза 43 гола и направи 28 асистенции във всички турнири. Само в редовния сезон на първенството той има 29 попадения и 19 асистенции в 28 мача. В плейофите Меси вкара още шест гола и направи девет асистенции. Всичко това красноречиво говори за приноса му за спечелената от Интер Маями шампионска титла.
Меси получи над 70% от общия брой гласове, съставен от вота на представител на медиите, играчи и клубен персонал, за да спечели поредната си индивидуална награда в кариера, изпълнена с такива. Крилото на Сан Диего ФК Андерс Дрейер, който наравно с него се класира на първо място в лигата по асистенции и добави 19 гола, завърши втори с малко над 11%. След него се наредиха Денис Буанга от ЛАФК (7,27%), Евандер от ФК Синсинати (4,78%) и Сам Съридж от Нашвил СК (2,42%). Интересното е, че Меси получи само 55,17% от гласовете на играчите.
Преди това Меси спечели и "Златната обувка" и попадна в Идеалния отбор на сезона.
Прочети цялата публикация




Лионел Меси и компания на гости на Доналд Тръмп в Белия дом
Интер Маями с Лионел Меси допусна тежка загуба
Български волейболисти блестят с впечатляваща победа в Италия
Лионел Меси блести за Интер Маями при победата над Ди Си Юнайтед в Балтимор
Американската мечта на Антоан Гризман се отлага
Лионел Меси излезе чист след експресна проверка на МЛС
Александър Везенков №1 за победа на "Олимпиакос", Джокович го гледа
Стеф Къри пропуска Мача на звездите
Анализът на ИСА: България в нова ситуация - "Радев" и "Петрохан" разместиха пластовете
Съвсем скоро на Земята ще падне стар 600-килограмов спътник на НАСА – вероятността от жертви и разрушения е минимална
Пенсионирани лейтенант и войник от украинските сили са задържани у нас и обвинени в шпионаж
Владо Зомбори уредил Екатерина Лазаревска за главната роля в "Мамник"
Шефът на КЗП Карадимов призова "Лукойл" да не задържа спекулативно горива в складове
Емил Радев: Новите правила за несъстоятелността ще насърчат инвестициите в ЕС
Нейнски: Проведохме най-мащабната операция по евакуация на български граждани
Пенсионирани лейтенант и войник от украинските сили са задържани в България и обвинени в шпионаж
Нейнски: Проведохме най-мащабната операция по евакуация на български граждани
МВнР: В държавите в зоната на конфликт в Близкия изток няма да има секции за изборите
"Файненшъл Таймс": Венецуелската стратегия на Тръмп се провали в Иран