Тайландски изтребители атакуваха цели в Камбоджа

Тайланд няма да спре боевете на границата с Камбоджа, заяви премиерът Анутхин Чанвиракун.
„Тайланд ще продължи военните действия, докато не почувстваме, че нашата земя и хора вече не са в опасност. Искам да заявя това ясно. Действията ни тази сутрин говорят сами за себе си“, написа той във Facebook*.
В петък Чанвиракун обяви, че е разговарял по телефона с президента на САЩ Доналд Тръмп. По-късно държавният глава на САЩ обяви, че страните в конфликта са се споразумели за прекратяване на огъня.
Междувременно вестник „Хаосот“ съобщи в събота сутринта, че изтребители на тайландските военновъздушни сили са ударили цели от камбоджанска страна, разрушавайки мост и други цели по границата.
Ескалацията на военните действия в граничните райони между Тайланд и Камбоджа се случи миналия уикенд. Двете страни се обвиниха взаимно в нарушаване на прекратяването на огъня, а тайландската страна предприе въздушен удар по военни съоръжения.
Според последните съобщения, Тайланд е загубил трима цивилни и девет военни по време на граничните сблъсъци, като над 120 души са ранени. Камбоджанските власти съобщиха за 11 смъртни случая на цивилни, включително бебе, и 74 ранени. Поради боевете приблизително 700 000 жители са били евакуирани.
Прочети цялата публикация



Украински командир: "Птиците" ни унищожиха два руски Ту-142 и система "Искандер" в Таганрог ВИДЕО
Израелски самолети нарушиха въздушното пространство на Бейрут
Двама ранени след инцидент в изследователски център във военновъздушната база Еглин във Флорида
Франция е против НАТО да участва в международна мисия за гарантиране на корабоплаването в Ормузкия проток
Доналд Тръмп: Ще изземем запасите на Иран от обогатен уран
Въздушна тревога! НАТО отчита повишен брой нарушения на границите от украински дронове
Аятолахът нареди: Обогатеният уран няма да напуска Иран
Румъния вдигна изтребители заради руска атака с дронове в Украйна
Изтребители на НАТО бяха вдигнати по тревога заради дрон над Латвия
Руски дронове връхлетяха индустриалния район на Харков
Важи и сиво време по морето днес
След тежки ругатни от Тръмп към "лудия" Нетаняху: Израел и Хизбула се съгласиха да прекратят огъня в Ливан
Русия атакува масирано Украйна с дронове и ракети. Четирима убити в Днепър, има затрупани под руините в Киев
Светослав Дяков с интерес към стадиона в кв. „Завода“, Община Кочериново стартира концесионна процедура
Мексико Сити отново ще бъде в центъра на световния футбол
Десет от Австрия надвиха минимално Тунис в контрола
Канзас Сити излиза на световната футболна сцена с Мондиал 2026