Оставката на кабинета - отстъпление преди контраофанзива

Може да изглежда на пръв поглед почти като коледно чудо - оставката на правителството след масовите протести срещу модела на Пеевски и Борисов, но не е. Тактическо отстъпление е, за да си мобилизира статуквото редиците за контранастъпление преди новите предсрочни избори напролет. И за да спре въртенето на кадри с ликовете им от площадите в международния информационен обмен. Отделно играта с изтегления и уж преработен нов бюджет, завършила с удължаване на сегашния, показва принципа: оставка давам...




Последната надежда на лейбъристите: кой е Анди Бърнам?
Обрат в Лондон: Очаква се Киър Стармър да обяви оставката си днес под огромен натиск
Катар обяви началото на преговорите между САЩ и Иран в Швейцария.
На Острова очакват оставката на премиера Киър Стармър
Заради Путин и Тръмп: край на хегемонията на САЩ и Русия
Защо полският президент отнема Ордена на Белия орел на Зеленски точно сега?
„Краля на Севера“ Анди Бърнам се прицелва в премиерския пост
Директорът на РДНСК в Ловеч е подал оставка заради строителството на магистрала "Хемус", съобщи министър Шишков
"Искат да ни вземат земята": протестите в Албания не спират
Иран отлага изпращането на делегацията си в Швейцария заради продължаващата военна кампания на Израел
Трима души са убити при стрелба в еврейски квартал в Монреал, Канада
„Независими за Пловдив“ питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията?
„Независими за Пловдив“ питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията?
Тежка катастрофа на пътя Бургас - Слънчев бряг в района на Ахелой
Адска жега над Европа: Червен код в 4 държави, горещината взе жертви
Адска жега над Европа: Червен код в 4 държави, горещината взе жертви
Нова стъпка към споразумение: Иран и САЩ създават четири работни групи
Външният министър Велислава Петрова изразила себе си с облеклото на срещата с турския си колега
Край за „Баба Алино“: Започна процедурата по събаряне на незаконните къщи край Варна
Ножове, грабежи, страх и бездомници: Какво се случва в подлез „Плиска“?