Илиян Василев: Борисов е най-големият актив на Путин у нас

Сигурен съм, че Борисов съзнава, че лъже, когато твърди, че бил предупреден за заплаха от руските служби. Точно него – най-големия актив на тези служби в България. Решетников го каза публично.
Борисов е човекът, който сключи сделка с Москва - тази снимка казва много - да не пречи на руските служби да действат в България и от България – в региона. Уж гони „руски агенти“, но не разследва нито един – дори и тези без имунитет. Повтарям: той е най-големият актив на Путин у нас.
И до днес Борисов осигурява безпрепятствен транзит на руски газ, подпомага схемите на Орбан и Ердоган за заобикаляне на европейската забрана и системно защитава интересите на „Лукойл“. Назначаването на „особен управител“ е просто фасада – реалното управление на рафинерията си остава при руснаците, защитата на руския актив - стойността му се сгромолясваше без осигурено финансиране и доставки - сега идва от държавата - продължават. Нищо не се прави за да усили контролът и увеличат приходите в хазната от работата на рафинерията. За 2025 година се оформя поредната рекордна загуба.
Човекът, когото руските служби действително заплашват, е Христо Грозев. Както и всеки друг, който пречи на Москва. Затова Христо не може да се върне в България – опасно е за живота му. И тази опасност е пряко следствие от сделките на Борисов с Москва. Именно лидерът на ГЕРБ даде картбланш на руските служби да действат у нас. Затова няма разследване на опитите за убийство на Емилиян Гебрев и изпълнителния директор на „Дунарит“, на реалните убийства, на взривовете, на саботажите.
Затова Христо Грозев не може да се върне в собствената си държава, управлявана от Борисов.
А разказите за „заплахи“ срещу самия Борисов са удобен параван – и оправдание за охраната от НСО.
Зная какво казвам. Споделям. Въпреки рисковете.
Коментарът на автора е публикуван на неговата фейсбук страница
Прочети цялата публикация



Илиян Василев: Учудващо е колко лесно част от публиката се поддава на отчаяни и агресивни политически атаки
Илиян Филипов за Наско Сираков: Сирачето си граби от любимия клуб
Зловещото убийство в "Петрохан" и предизборният "Туин Пийкс"
Нямаме нормална политическа комуникация, защото спасителите не смятат за достойно да отговарят на въпроси
Да подкрепим България в историческия мач срещу Белгия
Тръмп развенча мита за „трите империи“
Войната срещу Иран ще е от полза за Кремъл и в ущърб на Европа
Американо & Израелска война с Иран и националната сигурност на България
Повериха дербито между Лудогорец и Левски на млад съдия
Кеворк Кеворкян: Юксел, здравей!
Концертът „25 ГОДИНИ БГ РАДИО. 25 ГОДИНИ САМО БЪЛГАРСКА МУЗИКА“
Божидар Саръбоюков – българският феномен, който покори световната лека атлетика
Радослав Росенов с ново предизвикателство: След триумфа на "Странджа" следва професионален сблъсък в Хамбург
Лятото идва на "Света Анастасия" още през април. Катамаранът тръгва
Йотова прие за пръв път почетния строй на представителните части на армията (снимки)
7 от най-скъпите мотоциклети, продавани някога/3/ - 1915 Cyclone V-Twin Board Track Racer - $852,500 - видео
САЩ и Израел атакуваха сградата на Експертния съвет на Иран, в която трябва да се избере нов лидер на страната
Нова хипотеза за възникването на живот на Земята
Няма регистрирано радиоактивно изтичане в ядреното съоръжение в Натанз
Премиерата на "ЕВРИДИКА" от Жан Ануи на 5 и 6 март